Artykuły 2017

ZAPROSZENIE
Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatem Misyjnym Salvator, a także referatem Sióstr Slawatorianek i Betanek zapraszają na kolejne Spotkanie Maturzystów i nie tylko!
WMS: „Moja misja. Misja możliwa”
W dniach od 17 do 19 lutego 2017 r., do stolicy małopolski zjechali wolontariusze z całej Polski, by tam przeżyć kolejne ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Rekordowa liczba uczestników pojawiła się w Krakowie, aby wspólnie przeżyć weekend pod hasłem „Moja misja. Misja możliwa”.
SDS: „Dziś myśl” na Wielki Post
Salwatoriańska akcja „dziś myśl” startuje na Wielki Post! Codzienne filmiki, zainspirowane fragmentami z Pisma Świętego i wypływającym zadaniem – misją na każdy dzień, zaprezentują duszpasterze i Młodzi Salwatorianie.
Bielsko Biała: Młodzi dla Hospicjum
W dniu 23 lutego 2017 r. odbył się koncert charytatywny: „Młodzi muzycy na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej" w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały.
Albania: Formacja liderów
Wydział duszpasterstwa młodzieży, działający przy kurii metropolitarnej w Tiranie, przygotował na nowy 2017 rok program formacyjny dla liderów i animatorów grup parafialnych. Program przewiduje zajęcia, wykłady i warsztaty, dające młodzieży możliwość rozwoju na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej.
Albański "Świat Misyjny"
„Świat Misyjny" to czasopismo Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ten kolorowy dwumiesięcznik dla dzieci szkół podstawowych budzi zainteresowanie misjami i poczucie solidarności z pokrzywdzonymi dziećmi w świecie. Każdy nowy numer poświęcony jest jednemu z krajów misyjnych.
SOP: Czas zadumy i refleksji w Bagnie
Ferie z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań dobiegły końca. To, co dobre, przyjemne niestety szybko się kończy, ale miło i pożytecznie spędzony czas, pozostawia ślady w pamięci, we wspomnieniach, nowych przyjaźniach i znajomościach.
Albania: Wizytacja kanoniczna w Bilaj
Arcybiskup metropolita archidiecezji Tirana-Durres, ks. abp Georg Anthony Frendo OP, sprawuje swoją posługę na urzędzie ponad trzy miesiące. Od czasu swojej nominacji i ingresu do katedry tirańskiej systematycznie organizuje prace kurii i komisji diecezjalnych. Jednym z elementów duszpasterskiej działalności biskupa jest wizytacja kanoniczna w parafiach archidiecezji. Jako pierwsza do odwiedzin została wybrana salwatoriańska parafia w Bilaj.
Libiąż: Helenka znowu posłana
W czasie uroczystości pogrzebowych Śp. Helena Kmieć została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi. Na zakończenie Mszy św. otrzymała jeszcze jeden krzyż, skromny i prosty, ale bardzo wymowny.
Ferie z RMS-em
Czas ferii zimowych to intensywny okres dla wspólnoty Ruchu Młodzieży Salwatorańskiej. Zaplanowane trzy spotkania przebiegają pod hasłem „Rusz się z miejsca”. W swojej treści nawiązują do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego oraz stają się kontynuacją lipcowego spotkania młodzieży w Krakowie.
Strona 13 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010