Artykuły 2017

RMS – Ekstremalna Droga Krzyżowa
Już po raz 3 Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zorganizował Ekstremalną Drogę Krzyżową z Wrocławia do Trzebnicy. Na zaproszenie do podjęcia wyzwania pozytywnie odpowiedziało rekordowo - ponad 400 osób, którzy stawili się 31 marca w dwóch kościołach pod wezwaniem św. Jadwigi (na Kozanowie i Leśnicy), aby w nocy, w ciszy, w bólu, idąc 30 lub 40 km, rozważać Drogę Krzyżową.
Albania, Bilaj: Rok małych jubileuszy
Czasy reżimu komunistycznego w Albanii to okres męczeństwa osób duchownych, wyburzania świątyń i prześladowań katolików. Odwilż lat dziewięćdziesiątych w Europie przyniosła upadek wielu dyktatur. 31 marca 1991 r. w Albanii miały miejsce pierwsze demokratyczne wybory parlamentarne, po których otwarto granice, co ułatwiło misjonarzom z różnych stron świata rozpoczęcie posługi ewangelizacyjnej.
WSD: Nowi słudzy Słowa Bożego
W Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, w uroczystość Świętego Józefa podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Piotr Filas SDS, alumni kursu III: kl. Krzysztof Biegun, kl. Stanisław Biegun, kl. Karol Koszyl, kl. Łukasz Kramek - przyjęli posługę lektora.
SOP: Akcja Wiosna
Jeszcze nie tak dawno, podczas Światowych Dni Młodzieży w homilii na Brzegach, papież Franciszek wołał do ludzi młodych: Przyjaciele! Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody.
Albania: Nowe życie w Tiranie
Nadzieja i przyszłość Kościoła albańskiego to młode pokolenie świadomych i gorliwych katolików. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym i wychowawczym młodzieży, w sobotę 18 marca, odbyło się kolejne spotkanie formacyjne. Duszpasterstwo młodzieży archidiecezji Tirana-Durres zaprosiło animatorów i liderów grup parafialnych do Tirany na dzień skupienia.
SOP: Wszyscy idziemy za Chrystusem
Salwatoriańscy maturzyści i młodzież skupiona wokół naszych apostolatów młodzieżowych, po raz kolejny, tuż przed 3 niedzielą Wielkiego Postu, zgromadziła się w Trzebini na wspólnej modlitwie i dziękczynieniu Bogu za otrzymane dary.
RMS: Z maturzystami o wdzięczności
10 marca br. na Jasnej Górze, zastanawialiśmy się czy mamy za co dziękować Panu Bogu. Licznie zebrana młodzież z całej diecezji wrocławskiej (ok. tysiąc pięćset osób) przybyła do Częstochowy, żeby prosić o potrzebne łaski i opiekę Matki Boskiej podczas zbliżających się matur.
Krzywin: Nowi Salwatorianie Świeccy
W czwartek 9 marca 2017 r. w Krzywinie, została założona grupa Salwatorianów Świeckich. Na spotkanie przybył z Krakowa konsultor prowincjalny do spraw apostolatów ks. Piotr Łapiński. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie.
RMS: W Kasinie Wielkiej
Ostatni tegoroczny turnus ferii z RMS-em odbył się w dniach 13-19 lutego w Kasinie Wielkiej. Głównym tematem rekolekcji było hasło „Rusz się z miejsca", a młodzież z Dolnego Śląska i Mazowsza każdego dnia pochylała się nad takimi tematami jak: „W jaki sposób Bóg do nas mówi każdego dnia?", „Jaki powinien być chrześcijan?", „Czym charakteryzuje się dobry świadek?" oraz „O czym tak na prawdę mówi nam osiem błogosławieństw?".
RMS: Studenci ruszyli się z miejsca
Pod hasłem: „Rusz się z miejsca” odbyły się rekolekcje zimowe dla studentów organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. W zimowej stolicy Polski, w dniach 6-11 lutego studenci zarówno odpoczywali po sesji, jak i rozwijali się duchowo.
Strona 12 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010