Artykuły 2017

RMS: Majówka śladami ojca Mateusza
W dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku, odbyła się majówka Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Młodzież z całej Polski przyjechała do Sandomierza, aby śladami Ojca Mateusza szukać dowodów zmartwychwstania Chrystusa.
Elbląg: Droga Światła
Dnia 5 maja 2017 roku, wspólnota Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej przy parafii pw. Św. Brata Alberta w Elblągu, przygotowała nabożeństwo „Drogi Światła”. Poszczególne stacje rozszerzono o dialogi na temat wiary.
Bilaj: Rowerowa Majówka
Uczniowie szkół w Albanii z radością oczekiwali dnia 1 maja, który w tym roku wypadł w dzień powszedni, co łączyło się z dobrą wiadomością, że tego dnia nie będzie zajęć szkolnych. Poszukując dobrego pomysłu na wykorzystanie wolnego dnia, ministranci z Bilaj postanowili wybrać się na wycieczkę rowerową. Deszczowa noc poprzedzająca dzień wyprawy nie zniechęciła chłopców, którzy wczesnym porankiem pojawili się w umówionym miejscu.
Albania: Wizytacja Prowincjalna
Półwysep Bałkański to wyjątkowa kraina różnorodnych kultur, zwyczajów i religii. Pomimo wielu różnic wyczuwa się tu fascynującą wspólnotę historyczną narodów i języków. Losy ludzkie przeplatane ze sobą na przestrzeni wieków wzbogacone zostały przez wpływy Imperium Osmańskiego, Cesarstwa Rzymskiego, jak i carskiej Rosji.
RMS: Kurs animatorów cd.
W dniach od 21 do 23.04.2017 r. w Trzebnicy odbyła się już trzecia w tym roku szkolnym odsłona kursu dla animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Główną cechą tego spotkania była rzetelność w prowadzeniu warsztatów i konferencji.
Bielsko Biała: 25 lat działalności Hospicjum
Dzień 22 kwietnia 2017 r. zapadnie w sercach wielu bielszczan, jako dziękczynienie za dar Hospicjum św. Kamila. Jubileusz rozpoczął się od uroczystej Eucharystii w kościele pw. NMP Królowej Polski, której przewodniczył ks. Bp Piotr Greger.
Ministranci z Cygańskiego Lasu w Warszawie
W dniach od 24 do 26 marca 2017 r. Służba Liturgiczna z Bielska-Białej (Cygański Las), udała się na weekend do Warszawy. Wyjazd miał cztery wymiary. Pierwszy to budowanie wspólnoty. Każdy wolny czas był odpowiednio zagospodarowany: modlitwami i zajęciami wspólnymi, jak np. gry zespołowe.
Albania: Ministranci na medal
W Wielki Czwartek, w katedrze archidiecezjalnej w Tiranie, zgromadzili się kapłani z całej diecezji, by wraz ze swoim biskupem odprawić Mszę Krzyżma. Podczas Eucharystii ordynariusz wygłosił homilię, w której zawarł braterską zachętę do kapłanów, by w duchu jedności oddawali się posłudze i wytrwale realizowali się w pięknym powołaniu misyjnym.
Życzenia Wielkanocne 2017
Wspominając w tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych Śp. Helenkę, salwatoriańską wolontariuszkę misyjną, której życie zakończyło się na służbie Ewangelii, życzę wszystkim młodzieńczego zapału do dzielenia się Dobrą Nowiną i radości płynącej z relacji z Bogiem, który zwycięża śmierć i naszą powszednią małość.
Ogólnopolski Konkurs Jordanowski
We wrześniu 2016 r. ruszył przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Jordanowski. Główną jego ideą jest poznanie życia i duchowości o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana oraz szerzenie salwatoriańskiej idei apostolstwa wśród dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad Konkursem objął ks. Piotr Filas SDS - Przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów, oraz ks. Jerzy Madera SDS - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego...
Strona 11 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010