Artykuły 2017

RMS: Festiwal w Zakopanem
W dniach od 11 do 14 maja br. w Zakopanem odbył się XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Spotkanie każdego roku gromadzi młodzież z całego kraju, która chce żyć, tworzyć oraz dzielić się swoim talentem w oparciu o wartości chrześcijańskie i naukę Świętego Jana Pawła II.
WSD: Finał Konkursu Jordanowskiego
W dniach od 5 do 7 maja 2017 r., na terenie przepięknego zamkowego zespołu pałacowego w Wyższym Seminarium Duchownym księży Salwatorianów w Bagnie, odbył się finał Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Jordanowskiego. Przyjechało 10 finalistów, którzy do tego wydarzenia przygotowywali się od września, pokonując kolejne etapy konkursowych zmagań.
Oborniki Śl.: Uroczystości fatimskie
13 maja 2017 roku w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, odbyły się uroczystości jubileuszowe w Obornikach Śląskich. Rozpoczęły się one w parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego.
Spotkanie Świeckich Salwatorianów
W dniach od 12 do 14 maja 2017 r. w Krakowie, w Salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej odbyło się wiosenne spotkanie Salwatorianów Świeckich. Przybyło kilkanaście osób z Goczałkowic, z Oświęcimia, z Piastowa i z Wrocławia.
RMS: Wędrówki w Karkonoszach
Wspólnota studentów związanych z RMS-em, spotykająca się co tydzień we Wrocławiu u Salwatorianów na „Matejki” uczestniczyła w wyjeździe w Karkonosze w dniach od 6 do 7 maja. Oto relacja oczami Seweryna:
Albania: Pierwsza Eucharystia
Najnowsze badania historyczne dotyczące parafii Bilaj potwierdzają to, co w ciągu wielu lat utrzymywało się w świadomości mieszkańców Mallkucza, iż kościół św. Mikołaja stał w tej wsi od wieków. Pierwsza świątynia została wzniesiona w XVI wieku, by dopiero w roku 1914 doszczętnie spłonąć.
Ukraina, Brzozdowce: Niecodzienne odwiedziny
„Odwaga Miłosierdzia”, pod takim hasłem odbywa się peregrynacja relikwii bł. siostry Marty Wieckiej w Kościele ukraińskim. W Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzozdowcach miała ona miejsce w dniach 9-10 maja 2017 roku.
WMS: Spotkanie i posłanie
Już po raz dwudziesty młodzież Wolontariatu Misyjnego Salvator zgromadziła się na spotkaniu ogólnopolskim. Lublin, Elbląg, Warszawa, Kraków, Wrocław i Śląsk… wolontariusze poszczególnych regionów niezawodnie przybyli w Bieszczady. Ponad sto osób modliło się, uczestniczyło w warsztatach i różnorodnych zajęciach, a przede wszystkim wzmacniało więź z Bogiem i ludźmi.
Albania, Bilaj: Powołaniowo
Ostatni weekend kwietnia 2017 roku upłynął w całej diecezji Tirana-Durres w duchu modlitw o nowe powołania. Piątkowe adoracje w kościołach parafialnych zgromadziły wokół Najświętszego Sakramentu wielu wiernych, którzy prosili „Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje”.
Elbląg: Dla seniorów i nie tylko
Dnia 3 maja 2017 roku wspólnota Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej przy parafii pw. Św. Brata Alberta w Elblągu zorganizowała spotkanie wielkanocne dla osób starszych i samotnych. Przygotowała m.in. przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” i poczęstunek. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.
Strona 10 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010