Artykuły 2016

„Nowa Jakość Życia”
„Nowa Jakość Życia” – czyli Pismo Święte na wyciągnięcie ręki i serca. Centrum Formacji Duchowej przy współpracy salwatoriańskich apostolatów StudioKatolik.pl, Wydawnictwa Salwator oraz grupy świeckich współpracowników przygotowało nową formę ewangelizacyjną. Można ją z powodzeniem wykorzystać w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.
RMS+WMS: Radyjko - zaproszenie
Co robisz każdego dnia o godzinie 22? Może toniesz w książkach, albo szykujesz się już do spania. Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia! Codziennie o godzinie 22 możesz łączyć się duchowo z ludźmi z całej Polski, ba! Nawet z całego świata. Pewnie zastanawiasz się, o czym mówię.
SOP: Ferie zimowe 2017 r.
Bądź prosty, nie komplikuj! To hasło tegorocznych ferii zimowych, na które serdecznie zaprasza Salwatoriański Ośrodek Powołań. Bardzo często komplikujemy nie tylko naszą pracę czy relację, ale także naszą więź z Bogiem. Stawiamy warunki, a później mówimy, że to Bóg robi. Nasza modlitwa zamiast być spotkaniem dwóch kochających się osób staje się maratonem: kto więcej i dłużej… Tymczasem mamy być prości. Również w życiu duchowym.
Albania: Beatyfikacja
W Szkodrze, w Albanii, 5 listopada zostało wyniesionych do chwały ołtarzy 38 męczenników z okresu komunistycznych prześladowań. Zostali oni zamordowani w latach 1945-1974. Błogosławionymi ogłoszono dwóch biskupów, wśród nich abpa Vincenca Prennushiego, 21 księży, 7 franciszkanów, 3 jezuitów, seminarzystę i 4 świeckich. Wszystkich uznano za ofiary prześladowań za wiarę w czasach komunistycznego reżimu Envera Hodży.
RMS: Bal urodzinowy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej to apostolat cieszący się długoletnią tradycją. Na swoim koncie ma niezliczoną liczbę eventów, akcji oraz sympatyków, którzy całym sercem angażują się w jego działalność. I oto w tym roku, po raz pierwszy w historii, RMS ma zaszczyt zaprosić na uroczysty bal, będący podsumowaniem dotychczasowej, wieloletniej pracy.
Albania: Miłosierdzie ze świętymi
W oczekiwaniu na wiekopomne wydarzenie, jakim ma być beatyfikacja męczenników komunizmu w Albanii, dziekan dekanatu Durres zorganizował spotkanie księży i osób konsekrowanych. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przyjechali do Durres kapłani, zakonnicy, siostry zakonne i świeccy posługujący w parafiach należących do dekanatu.
Bielsko-Biała: Żyj, aby przeżyć!
Wieczór „Żyj, aby przeżyć" obchodzono w parafii NMP Królowej Świata w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Młodzież salwatoriańska, w rytm muzyki i poezji nt. świętości i w uroczystej procesji, wnosiła portrety świętych osób.
Oborniki Śl.: Odpocznij wobec Najświętszego
Dnia 31 października 2016. w parafii Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śl. odbyła się comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym razem hasłem Adoracji było: „Odpocznij w obecności NAJŚWIĘTSZEGO".
RMS: Dobre spotkanie w Bagnie
W dniach od 28 do 30 października 2016 r., w małej, malowniczej miejscowości Bagno, w której znajduje się Seminarium Duchowne Salwatorianów, odbył się kolejny Dzień Skupienia organizowany przez RMS. To Dobre Spotkanie było wyjątkowe, gdyż młodzież przybyła do nas nawet z Opola i Warszawy.
Bilaj: Wiara od kuchni
Założyciel naszego Zgromadzenia - Ojciec Jordan powiedział, aby wszelkimi sposobami głosić ludziom Chrystusa. Idąc za wskazaniami czcigodnego o. Franciszka, w naszej parafii Bilaj, odbyły się zajęcia z gotowania dla przyszłych gospodyń domowych. Poprowadził je brat Jakub, który z zawodu jest kucharzem.
Strona 3 z 18

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010