Artykuły 2016

Albania: Odpust św. Mikołaja
Postać św. Mikołaja jest wszystkim dobrze znana. Lubiany i dość popularny święty cieszy się niegasnącą sławą i uznaniem, tak wśród dzieci, jak i dorosłych. Kult patrona dobroczynności pielęgnowany jest w Kościele od wieków, a pobożność wśród ludzi przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Albania: Ingres Arcybiskupa Tirany
Po niemal rocznym oczekiwaniu na nowego biskupa, lokalny kościół archidiecezji doczekał się mianowania nowego arcybiskupa. Decyzją ojca świętego Franciszka następcą zmarłego abpa Rroka Mirdity został dotychczasowy sufragan archidiecezji Tiranë-Durrës ks. bp Georg Frendo OP.
Pożegnanie: Śp. Ks. Andrzej Sulewski SDS (1941-2016)
Dnia 26 listopada 2016 roku w Trzebnicy zmarł salwatorianin Ks. Andrzej Sulewski. Odszedł do Pana w 75 roku życia, w 50 roku kapłaństwa i w 58 roku życia zakonnego.
Pożegnanie: Śp. Ks. Benon Hojeński SDS (1943-2016)
Dnia 25 listopada 2016 roku zmarł salwatorianin ks. Benon Hojeński. Odszedł do Pana w 73 roku życia, w 47 roku kapłaństwa i w 55 roku życia zakonnego.
Salwatorianie nie tylko na Adwent!
Już 27 listopada rozpoczniemy nie tylko czas Adwentu, ale również niesamowite, salwatoriańskie wydarzenie. Każdego ranka na zmianę - jeden dzień na fp RMS, drugi dzień na fp Forum Młodych będą pojawiały się filmiki w zatytułowanej serii „Dziś myśl!”.
RMS: To był bal...
W dniu 19 listopada 2016 roku w Trzebnicy, w hotelu Nowy Dwór, odbył się pierwszy, uroczysty Bal z okazji jubileuszu 22-lecia Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Wydarzenie w dużej mierze zorganizowane zostało przez młodzież wielokrotnie angażującą się w Salwatoriański apostolat.
Albania: Zamknięcie drzwi
Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy, ogłoszony przez papieża Franciszka dobiegł końca. W sobotę, 19 listopada, wielu pielgrzymów z różnych stron archidiecezji przybyło do stolicy Albanii, by w katedrze wziąć udział w uroczystości kończącej Rok Miłosierdzia Bożego. W słoneczny poranek wierni zebrali się na dziedzińcu katedralnym, gdzie miało miejsce nabożeństwo Liturgii Słowa.
Bielsko-Biała: Oto Jestem
20 listopada 2016 r., w uroczystość Chrystusa Króla, w parafii w Cygańskim Lesie w Bielsku Białej, do posługi liturgicznej przyjęto kandydatów, ministrantów i lektorów. Podczas Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00 ksiądz proboszcz pobłogosławił siedmiu aspirantów i sześciu ministrantów. Z przejęciem w głosie zaznaczali swoją gotowość słowem: „Jestem!”
RMS: Kurs animatorów 2
W dniach od 4 do 6 listopada 2016 r. w Trzebnicy odbyła się kolejna odsłona tegorocznego kursu dla animatorów. Tym razem również nie zabrakło ciekawych wykładów, dobrej zabawy i oczywiście najważniejszego - spotkania z Panem Bogiem. Zajęcia były prowadzone przez młodych Salwatorianów – studentów i koordynatorów naszych RMS-owych spotkań (Agata, Basia, Anita), jak i zaproszonych księży – ks. Maciej Dalibor SDS.
Zambia: Inauguracja parafii w Mungu
Stale aktualne są słowa naszego czcigodnego Założyciela, Ojca Jordana: „Dopóki choćby jeden człowiek nie znał Jezusa..., nie wolno Ci spocząć”. Jakże bardzo oddają one misyjnego ducha, którym płonął. A my, Salwatorianie, jego duchowi spadkobiercy, chcemy być mu wierni. Dlatego idziemy i szukamy tych miejsc, w których jeszcze tak bardzo trudno o księdza, i tak wiele jest do zrobienia na polu ewangelizacji.
Strona 2 z 18

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010