Artykuły 2016

Bielsko-Biała: Góralskie kolędowanie w Cygańskim Lesie
Tradycyjnie w salwatoriańskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata gościła kapela góralska UCHA ze Straconki wraz z przyjaciółmi. W jej skład włączyli się także parafianie. Wielopokoleniowość w kapeli łatwo zauważyć, są tam dorośli, młodzież i dzieci. Razem kolędują na chwałę Nowonarodzonego.
Zaproszenie WSD: Boże miłosierdzie i sprawiedliwość
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie koło Wrocławia zaprasza studentów teologii i wszystkie osoby zainteresowane na kolejny wykład otwarty organizowany przez koło naukowe. Tym razem prelekcję wygłosi ks. prof. KUL dr hab. Tadeusz Guz na temat: "Sprawiedliwość a miłosierdzie w świetle bulli Misericordiae vultus".
Zaproszenie: Zainwestuj w siebie
Wolontariat Misyjny SALVATOR zaprasza do udziału w kolejnym Ogólnopolskim spotkaniu WMS-u, które odbędzie się w Krakowie, pod hasłem „Zainwestuj w siebie… Błogosławieni miłosierni!”. Termin i miejsce wydarzenia: 12-14 II 2016 r., Centrum Formacji Duchowej, ul. św. Jacka 16, Kraków.
RMS: Propozycje na ferie!
Zima z RMS-em to nie tylko Sylwester, ale również ferie. Przerwę w zasiadaniu w szkolnych ławkach, nie musisz spędzać w domu. Wystarczy, że wypełnisz zgłoszenie i już masz alternatywę. Jaką? Ruch Młodzieży Salwatoriańśkiej zaprasza na zimowy odpoczynek w górach na nartach i nie tylko. Przygotowano trzy terminy ferii zimowych w różnych miejscach Polski.
SOP: O Nadziei
Czym jest nadzieja? Czy możemy bez niej żyć? W jakich momentach życia jest nam najbardziej potrzebna? Te i wiele podobnych nurtujących pytań stawia sobie współczesny człowiek, bez względu na wiek i pochodzenie. Temat nadziei podjęto w najnowszym wydaniu kwartalnika "Apostoł Zbawiciela", pisma wydawanego przez Salwatoriański Ośrodek Powołań (SOP).
RMS: Sylwester młodzieży salwatoriańskiej
Od 29 grudnia 2015 roku do 1 stycznia 2016 roku młodzież salwatoriańska uczestniczyła w spotkaniu sylwestrowo-noworocznym. W tym roku Trzebnica ugościła zarówno wiele nowych osób jak i dojrzałych RMS-owiczów. Przez cztery dni młodzi ludzie mieli okazję do tego, aby poznać lepiej Boga i drugiego człowieka: uczestniczyli w kręgach biblijnych, przygotowywali posiłki i zadania specjalne. Niektórzy zadbali o zabawę sylwestrową, inni przygotowali wieczerzę wigilijną, która odbyła...
Albania: Z Mędrcami wędrowanie
Końcówka ferii świątecznych i dzień Trzech Króli stał się okazją do zorganizowania wędrówki po ulicach Tirany w poszukiwaniu śladów Jezusa. Grupa młodzieży z Murqiny rozpoczęła dzień bardzo wcześnie rano, żeby zdążyć do domu sióstr Matki Teresy na poranną Eucharystię.
Więciórka: Dla Małego Wojownika
Mimo, iż panował srogi mróz to wnętrze małego kościoła parafialnego pw. MB Ostrobramskiej w Więciórce, gdzie posługują salwatorianie, rozgrzały gorące serca uczestników i gości 8. Edycji Świątecznej Akcji Gorących Serc. Akcja, organizowana przez ks. Dariusza Sikorskiego SDS wraz z zespołem SAVIOUR działającym przy Salwatoriańskim Ośrodku Szkoleniowo-Terapeutycznym, odbyła się 3. stycznia 2016 roku.
Albania: Murqińskie szopki
Adwentowe oczekiwanie przyjścia Pana Jezusa miało swój wyjątkowy wymiar w albańskiej wsi Murqina. Mieszkańcy wsi czekanie na święta łączyli z oczekiwaniem na odwiedziny figurki małego Jezusa w ich domach. Od początku grudnia figurka „wędrowała” od domu do domu; sąsiedzi przekazywali ją dalej co dwa dni. Rodziny przygotowywały w swych domach specjalnie przystrojone miejsca i własnoręcznie budowane szopki.
Strona 18 z 18

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010