Artykuły 2016

Hospicjum: Spotkanie rodzin
Jak co roku rodzina hospicyjna św. Kamila w Bielsku-Białej spotkała się, aby razem przeżyć radość Bożego Narodzenia. Spotkanie w Święto Chrztu Pańskiego rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele salwatorianów pw. NMP Królowej Polski, sprawowaną w intencji obecnych i zmarłych podopiecznych hospicjum i ich rodzin, Hospicyjnego Ruchu Modlitewnego, przyjaciół, darczyńców oraz całej wspólnoty hospicyjnej.
Seminarium: Spotkanie kolędowo-noworoczne
W niedzielę, 17 stycznia br., wspólnota WSD Salwatorianów gościła seniorów z miejscowej parafii Bagno. Spotkanie rozpoczęto Eucharystią, której przewodniczył ks. rektor Jerzy Madera SDS. W swojej homilii nawiązał on do trwającego Roku Miłosierdzia.
SOP: W stolicy Tatr!
Ferie zimowe ruszyły pełną parą! Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku, organizuje kilka turnusów rekolekcyjnych, min. w Zakopanem. W tym roku zaplanowano aż trzy tygodnie pośród białego szaleństwa na różnych stokach tego miasta. Jednym z głównych punktów programu jest udział w najpiękniejszym spośród wszystkich na przestrzeni całego sezonu KONKURSIE SKOKÓW NA WIELKIEJ KROKWI! Jakież tam panują emocje?! A to wszystko za sprawą wielkiego człowieka, którym bez wątpienia...
SOP: Projekt MŁODZIEŻ
Czym jest wiara? Dlaczego warto wierzyć? Czy Bóg jest obecny we współczesnym świecie? Powołanie – co to takiego?... Oto niektóre tylko pytania, pojawiające się podczas kontaktów duszpasterzy ośrodka powołań z młodzieżą.
Trzebnica: Mędrcy świata
Tradycją w Trzebnicy staje się Orszak Trzech Króli. Organizowany wspólnie przez Gminę Trzebnica, Parafię świętego Bartłomieja i świętej Jadwigi w Trzebnicy oraz Stowarzyszenie Trzecie Skrzydło, gromadzi tłum trzebniczan, który wraz z symbolicznymi Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, podąża za gwiazdą betlejemską, aby oddać hołd nowo narodzonemu Dzieciątku.
Pożegnanie: Śp. Ks. Ryszard Paszek SDS (1946-2016)
Niemal przez cztery dekady dokładał wszelkich starań, aby młode pokolenia salwatorianów rozkochać w filozofii. Jego ważnym i skutecznym narzędziem dydaktycznym było poczucie humoru. W dniu 19 stycznia 2016 roku, w domu zakonnym w Koczurkach, zmarł salwatorianin ks. Ryszard Paszek. W latach 1979-2016 był on wykładowcą dyscyplin filozoficznych w WSD Salwatorianów w Bagnie.
CFD Kraków: Po prostu Lectio Divina
Książka „Po prostu lectio divina na niedziele i święta. Rok C” autorstwa ks. Ryszarda Stankiewicza SDS to druga część niedzielnych rozważań słowa Bożego, którymi duszpasterz CFD dzielił się w ubiegłych latach za pośrednictwem internetu. Autor od ponad 10 lat przygotowuje cotygodniową medytację wg lectio divina do wybranego tekstu z niedzielnej Liturgii Słowa, która ukazuje się w serwisie www.katolik.pl/lectio divina (link na końcu wiadomości LECTIO DIVINA); jest również...
CFD Kraków: Granice w relacjach
Mateusz Roman Hinc OFM Cap. Jest psychologiem i psychoterapeutą, zaangażowanym w psychoterapię osób duchownych. W październiku 2015 roku, w salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej, wygłosił on konferencje w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego, których tematem były „Relacje a potrzeba stawiania granic”. Ostatnio pojawił się zapis treści, którymi się wówczas dzielił.
Bielsko-Biała: Harfa w Cygańskim Lesie
Sezon kolędowy w pełni, dlatego do parafii pw. NMP Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich, w każdą niedzielę przybywa zespół z repertuarem kolęd i pastorałek. Ostatnio po Mszy Świętej o godzinie 9.30 gościnnie wystąpił chór męski „Harfa” z Komorowic .
Salwatorianie Świeccy: Spotkanie w Piastowie
Dnia 3 stycznia 2016 roku, w parafii św. Michała Archanioła w Piastowie, miało miejsce spotkanie opłatkowe Salwatorianów Świeckich. O godzinie 10.00 była sprawowana Eucharystia w intencji Świeckich Salwatorianów, a o 15.30 grupa piastowska wraz z miejscowymi duszpasterzami i ks. Piotrem Łapińskim spotkała się, aby złożyć życzenia Bożonarodzeniowe i śpiewać kolędy.
Strona 17 z 18

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010