Artykuły 2015

Albania, Bilaj: Odpust z Uwięzionym
Patron parafii Bilaj św. Jan Chrzciciel jest bardzo czczony przez wiernych w bilajskiej parafii, dlatego licznie przybyli oni na odpustową Mszę św., która miała miejsce dnia 29 sierpnia 2015 roku. Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił o. Laureano del Otero Sevillano CSsR.
Albania, Bilaj: Uroczystość na cyplu
Najdalej na zachód wysuniętym punktem geograficznym Albanii jest cypel Kepi Rodonit. Trudno dostępne miejsce, znane z tego, że znajdowały się tu koszary historycznych władców Albanii oraz ostatniego dyktatora komunistycznego. U nasady cypla znajduje się średniowieczny kościół. Pierwotnie wybudowany z kamienia na przestrzeni wieków wielokrotnie przebudowywany, przetrwał wojny, bitwy morskie i zawieruchy historii.
Ukraina: Wymarzone wakacje
Wymarzone wakacje? Dlaczego nie? W dniach 7-18 sierpnia grupa dzieci z parafii Brzozdowce wypoczywała nad Morzem Czarnym, w Odessie. Miejscem stacjonarnym był ośrodek prowadzony przez salezjanów. Pomysł wyjazdu nad morze zrodził się spontanicznie, po udanym wyjeździe w Karpaty. Takie pomysły często okazują się najlepszymi. Tak było i tym razem!
RMS: Wybuchowa grupa
Już 35 raz, dnia 2 sierpnia 2015 roku, wrocławscy pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlak do Częstochowy. Jedną z większych, a na pewno najweselszą grupą była salwatoriańska Ósemka, której przewodnikiem był ks. Łukasz Anioł. W prowadzeniu ponad 120 osobowej grupy pomagali ks. Maciej Szeszko, dk. Jurek Lazarek i siostra Weronika.
Jubica, Albania: Emigranci uczcili Wniebowziętą
Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym w albańskiej Jubicy miał szczególny charakter. W tym dniu oprócz licznie zgromadzonych parafian swoje święto obchodzili parafianie-emigranci, którzy rozjechali się po całym świecie w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia.
Węgry: Pielgrzymi z Węgier na Jasnej Górze
Tradycyjnie już, w sierpniu, po sześciu dniach rekolekcji w drodze, dotarła na Jasną Górę piesza pielgrzymka Węgrów, wraz z XXIV Pieszą Pielgrzymką Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku uczestniczyło w niej 36 osób z obszaru całych Węgier. Przewodnikiem grupy był ks. Robert Dłubała SDS. Pomagali mu: siostry Małgorzata Zając i Virag Inka Kovacs ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi oraz kleryk David Bacsa.
USA: Pielgrzymka piesza do sanktuarium w Merrillville
W ostatni weekend (8-9 VIII) pielgrzymi, już po raz 28., wędrowali z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, w którym posługują salwatorianie polskiej prowincji. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: "Jestem, pamiętam, czuwam".
Zaproszenie: IV Międzynarodowy Plener Plastyczny w Trzebnicy
Już po raz czwarty, w dniach 22-31 sierpnia br., Trzebnica będzie gościć uczestników Międzynarodowego Pleneru Plastycznego. W tegorocznym plenerze wezmą udział artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy i po raz pierwszy z Francji oraz Maroka. Szczególnie egzotyczny zapowiada się udział trojga artystów z Maroka. Będzie sposobność do promocji uroków i historii Trzebnicy oraz Ziemi Dolnośląskiej, nawiązania ciekawych kontaktów, wymiany doświadczeń kultury.
WMS: Wakacje - czas misji
Jednym z celów Wolontariatu Misyjnego SALVATOR (WMS) jest wspieranie działalności salwatoriańskich misjonarzy i misjonarek oraz innych zgromadzeń w dziele ewangelizacyjnym na całym świecie. Dlatego czas wakacji jest dla członków WMS-u czasem misji, służby, a także poznawania nowych miejsc, potrzeb i wyzwań ewangelizacyjnych w wielu krajach Europy oraz na innych kontynentach.
RMS: Pielgrzymi już w drodze
Wrocławska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła! Wśród pątników idzie "ósemka" - grupa prowadzona przez salwatorianów z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Każdy "niesie" swoje intencje, jak dwie maturzystki, które postanowiły w ten sposób podziękować za zdaną maturę i dostanie się na studia.
Strona 7 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010