Artykuły 2015

Trzebnica: Międzynarodowy plener 2015
Już po raz czwarty Trzebnica stała się w dniach 22-31 sierpnia br. miejscem spotkania artystów z różnych stron świata w ramach IV Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2015. Nazwa „międzynarodowy” nie jest na wyrost, bo w każdym plenerze biorą udział artyści z różnych państw, a w tym roku po raz pierwszy przybyli artyści z Maroka. Uczestnicy pleneru byli zakwaterowani w Domu Pielgrzyma, istniejącym przy sanktuarium św. Jadwigi.
WMS: Wolontariusze misyjni w Gruzji
Podczas tegorocznego miesięcznego wyjazdu do posługi w Gruzji członkowie Wolontariatu Misyjnego Salvator mieli okazję poznać wspólnotę kamiliańską w Tbilisi. Większość czasu spędzali w Centrum Świętego Kamila dla Osób z Niepełnosprawnością, gdzie od poniedziałku do piątku przychodzili oni na zajęcia odpowiadające polskim warsztatom terapii zajęciowej.
Kraków, CFD: Inauguracja Szkoły Wychowawców 2015-2017
W poniedziałek, 14 września 2015 r. rozpoczęły się zajęcia kolejnej edycji dwuletniej Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (2015-2017) organizowanej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa.
Międzywodzie: Rekolekcje na wyspie
W dniach 7-12 września rodzice oraz inni członkowie rodzin salwatorianów po raz kolejny mieli okazję spotkać się w pięknie położonym domu wspólnoty, na dorocznych rekolekcjach, organizowanych specjalnie dla nich.
Bagno: Ważne chwile
Dnia 8 września 2015 roku, w Święto Narodzenia NMP i w 97 rocznicę śmierci założyciela salwatorianów Sługi Bożego Ojca Franciszka Jordana, w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbyła się uroczystość złożenia ślubów zakonnych. Dzień wcześniej nowicjusze zostali obłóczeni w habit zakonny, a postulanci włączeni do wspólnoty nowicjatu. Uroczystościom przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas.
Meksyk, Campeche: Fiesta na końcu świata
Duch Święty nie ma żadnych granic. Nie stanowi to dla Niego problemu jeżeli chce działać w odległym zakątku ziemi (10 873 km od Gurtweil), w obcym języku i do tego w zupełnie innej kulturze. Duch Boży natchnął salwatoriańską ideą Ojca Franciszka Jordana. Ta okazała się uniwersalna i zrozumiała dla wszystkich. Dotarła aż na koniec świata.
Zaproszenie: Noc Nikodemowa - po raz pierwszy!
"Dni poświęcaj ludziom, a noce Bogu" - to zdanie założyciela salwatorianów o. Franciszka Jordana. Idąc za jego wskazaniami duszpasterze Wolontariatu Misyjnego SALVATOR zapraszają wszystkich studentów oraz młodzież pracującą na NOCNY DZIEŃ SKUPIENIA - Noc Nikodemową, który odbędzie się 18/19 września w Trzebini koło Krakowa.
Studio Katolik: Salwatorianie w Trzebini - film
Salwatorianie posługują w Trzebini od ponad 100 lat. Znajduje się tam, założony przez Sługę Bożego ks. Chryzostoma Małysiaka SDS, pierwszy w Polsce dom rekolekcji zamkniętych dla wszystkich stanów, dziś działający pod nazwą Centrum Formacji Duchowej Matki Zbawiciela.
Zaproszenie: Salwatoriańskie Spotkanie Młodych
Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatem Misyjnym Salwator serdecznie zapraszają na Salwatoriańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się 19 września 2015 r. w Trzebini koło Krakowa.
RMS: II miejsce w konkursie na najlepszy polski re-branding!
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej wyprzedził w konkursie na najlepszy polski re-branding tak znane marki jak Wirtualna Polska czy Interia.
Strona 6 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010