Artykuły 2015

Elbląg: Szlakiem Matki Bożej
W dniach od 13 do 26 września br. 45-osobowa grupa z elbląskiej wspólnoty parafialnej pw. św. Brata Alberta, w której posługują salwatorianie, uczestniczyła wraz z księdzem proboszczem, w pielgrzymce po sanktuariach maryjnych Europy. Na trasie pielgrzymki znalazły się przede wszystkim Lourdes, Fatima, Montserrat, La Salette.
Bielsko-Biała: XVI Biesiada Parafialna
W niedzielę, 20 września br., w parafii pw. NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej odbyła się XVI Biesiada Parafialna, pod hasłem: „Bóg sam wystarczy”. Po Mszy św. o godzinie 12.30, jak co roku, wspólnota udała się na stadion Rekord, aby tam połamać się chlebem i rozpocząć biesiadowanie.
RMS: Kwestia czasu
W dniach 21-26 września, w Zakopanym, miały miejsce rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej, organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS). Do stolicy Tatr przyjechało 13 studentów, którzy przeżywali radosny czas spotkania z Chrystusem wraz z księżmi Maćkiem Szeszko i Łukaszem Aniołem oraz przez dwa dni z ks. Danielem Jamrożym i ks. Kamilem Leszczyńskim.
Kanada: Salwatorianie w Vancouver
W niedzielę, 20 września, z okazji Roku życia konsekrowanego, Archidiecezja Vancouver zorganizowała kiermasz promujący wszystkie zakony i zgromadzenia zakonne pracujące w miejscowym Kościele. Wśród osób konsekrowanych nie zabrakło również salwatorianów. Ks. Maciej Woś SDS i ks. Krzysztof Pastuszka SDS prezentowali Towarzystwo Boskiego Zbawiciela, promując salwatoriańskie materiały powołaniowe i nawiązując kontakty z osobami wykazującymi zainteresowanie życiem...
Albania: Zdobywcy i księżniczki
Po długich i upalnych wakacjach rozpoczął się w Albanii rok szkolny. Od połowy czerwca, aż do połowy września dzieci, młodzież i studenci mogli cieszyć się czasem wolnym. Letnie miesiące nie upłynęły im jednak bezczynnie.
WMS: Pierwsza Noc Nikodemowa za nami!
Wyjątkowe spotkanie organizowane przez Wolontariat Misyjny Salvator dla młodzieży akademickiej i pracującej z całej Polski dobiegło końca. Odbyło się tuż przed Fatimką młodzieżową w Trzebini koło Krakowa. Młodzi zatrzymali się nad Słowem Bożym i spędzili czas przede wszystkim z Bogiem.
Meksyk, Campeche: Festyn parafialny
Każda niedziela w Campeche wygląda barwnie. Głównie dlatego, że wokół kościoła dużo grup parafialnych przebywa w kolorowych koszulkach. Po Mszy św. spożywają posiłek, grają na gitarach, rozmawiają lub słuchają katechezy.
Meksyk, Campeche: Cristo Negro
Wielką tradycją cieszy się w Meksyku pielgrzymowanie do sanktuarium Cristo Negro, położonym w centrum miasta Campeche. W głównym ołtarzu znajduje się figura Czarnego Chrystusa. Centralne obchody przypadają w święto podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września. Wówczas do kościoła przybywają reprezentanci pobliskich parafii przywożąc samochodami lub łodziami ogromne figury ukrzyżowanego Zbawiciela.
Oborniki Śl.: Święty Gość
W dniach 2-4 września wspólnota parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano we Włoszech.
Mikołów: Pierwszy festyn rodzinno-parafialny
W niedzielę, 13 września, w parafii Matki Zbawiciela w Mikołowie, odbył się pierwszy rodzinno-parafialny festyn pod hasłem „Jesteś dla mnie ważny”. Zabawy dla dzieci, kreacje balonowe, pokazy tańca, baniek mydlanych, ćwiczenia ze strażą pożarną, to tylko niektóre z atrakcji zorganizowanych dla dzieci. Nie zabrakło też wspólnych zabaw dla rodzin.
Strona 5 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010