Artykuły 2015

Seminarium: Vivat academia!
Miniona sobota, 10 października, była dniem inauguracji roku akademickiego 2015/2016, w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie. Program rozpoczął się od Eucharystii o godzinie 9:30, której przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
Meksyk: Relikwie JPII w Meridzie
Już po raz drugi relikwie św. Jana Pawła II nawiedziły Półwysep Jukatański w Meksyku. Salwatorianie są jedynymi kustoszami relikwii Papieża Polaka na terenie całego półwyspu, stąd też wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem lokalnych mediów. Tydzień Jana Pawła II przeżywany w kościele rektoralnym del Templo Expiatorio de Nuestra Señora de La Consolación (potocznie Monhas) w Meridzie, rozpoczął się w sobotę, 3 października. Rektor kościoła ks. Marcin Czyż SDS wraz ze...
Zaproszenie: Akcje ośrodka powołań
Nie sposób powiedzieć kim jest Bóg. Gdy o Nim usiłujemy mówić, mówimy raczej kim nie jest niż kim i jakim jest. Dlatego zatrzymując się nad podstawową prawdą życia każdego chrześcijanina, duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań zapraszają na najbliższe spotkania SOP-u. Chcą powiedzieć Ci, że BÓG JEST – nie regułką z katechizmu, nie chłopcem z obrazka, nie siwym panem siedzącym na chmurce.
Trzebnica: Miejsce spotkania kultur
Jeszcze tydzień, do 23 października, jest szansa oglądania wystawy poplenerowej w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Kolejnym miejscem wystawienia prac będzie Starostwo Powiatowe w Trzebnicy (od 3 listopada), a następnie Hotel Trzebnica.
SOP: Indywidualny dzień skupienia
Jednym z etapów rozpoznawania swojego powołania, szczególnie powołania do życia zakonnego, jest trwanie na modlitwie w ciszy i skupieniu, a także poznanie danej rodziny zakonnej. Zainteresowanym życiem zakonnym albo stojącym przed wyborem drogi życiowej duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań proponują przeżycie kilku takich dni w jednym ze swoich domów zakonnych, z dala od hałasu tego świata. Warunkiem jest gotowość na pełnienie woli Bożej, zgodnie ze swoim...
Międzywodzie: Rekolekcje kapłańskie
W dniach 5-9 października br. w salwatoriańskim domu zakonno-rekolekcyjnym w Międzywodziu odbyły się rekolekcje kapłańskie. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodniczył bp prof. dr hab. Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko- kamieńskiej.
Międzywodzie: Dni skupienia lekarzy
W dniach 2-4 października br., w domu zakonno-rekolekcyjnym salwatorianów w Międzywodziu, odbyły się Łukaszowe Dni Skupienia Lekarzy z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, oddział w Szczecinie. W skupieniu wzięło udział dwudziestu lekarzy różnych specjalizacji.
RMS: Plan działania na październik
Wakacje się skończyły, ale Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej nie zwalnia tempa. Oto jakie są plany na październik: - w dniach 9-11 października w Trzebnicy będzie miał miejsce kurs animatorów. Organizatorzy zapraszają zarówno starszych animatorów jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć tę przygodę!
Szkocja: Salwatorianie na Wyspach
Towarzystwo Boskiego Zbawiciela ma swoją wieloletnią historię w Wielkiej Brytanii. Salwatorianie z polskiej prowincji posługują na kilku placówkach w Szkocji. Jedną z nich jest wspólnota parafialna pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w położonym nad malowniczą zatoką mieście portowym Kirkcaldy. Ostatnio obchodziła ona jubileusz 150-lecia swojego istnienia.
Studio Katolik: Pokazy filmu "Apostoł"
Coraz większe zainteresowanie wśród polskiej publiczności cieszy, a sam film zyskuje uznanie i nierzadko skłania do refleksji nad tym, skąd bierze się nawrócenie, jak rodzi się wiara w Jezusa Chrystusa? Dotychczas dzieło Cheyenne Carron zaprezentowano w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, a na kolejne, niekomercyjne pokazy zapraszają: dnia 27 września o godz. 18:00 Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie oraz dnia 18 października o godz. 19:00 Kino „Mundek” na...
Strona 4 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010