Artykuły 2015

Albania, Koplik: Honorowy obywatel miasta
Dnia 5 kwietnia 2015 roku, podczas spotkania lokalnej społeczności z udziałem władz samorządowych, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kopliku otrzymał z rak burmistrza miasta medal Honorowego Obywatela Miasta Koplik. Uzasadnieniem są wybitne zasługi w propagowaniu wartości i konkretne działania na rzecz jedności międzyreligijnej w północnej Albanii.
Albania, Bilaj: Liturgiczna Służba Ołtarza wyróżniona
Duszpasterskie zaangażowanie salwatorianów w Albanii obejmuje wiele sfer życia parafialnego. Jedną z nich jest opieka nad grupą ministrantów i formacja członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Dla duszpasterzy posługujących w parafii Bilaj troska o rozwój religijny młodzieży posługującej do Mszy św. jest jednym z głównych zadań. Przez różnorodne działania misjonarze starają się o jej wszechstronny rozwój - tak w sferze ludzkiej,...
RMS: EDK Wrocław - Salwatorianie
Dnia 28 marca 2015 roku, wyjątkowo w sobotę, odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia do Trzebnicy. Organizatorami tej akcji byli wrocławscy studenci i duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. EDK na tej trasie została zorganizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Ludzie bardzo chętnie odpowiedzieli na zaproszenie, żeby zmierzyć się ze sobą, swoimi słabościami, a przede wszystkim żeby spotkać się z Chrystusem.
Młodzi Salwatorianie: Kurs animatorów
Od 20 do 22 marca 2015 roku duża grupa animatorów i tych, którzy dopiero nimi będą, spotkała się w Krakowie na trzecim w tym roku szkolnym kursie animatorów. Spotkania, już od jakiegoś czasu, prowadzi wspólnota Młodych Salwatorianów. Animatorzy są podzieleni na grupy: początkującą i zaawansowaną. W piątek i sobotę było mnóstwo czasu na to, żeby się zintegrować i spotkać się z Bogiem na modlitwie, a przed wszystkim na Eucharystii.
Zaproszenie: DŁUGI WEEKEND MAJOWY na Mazurach
REJS ŻEGLARSKI łączący rekolekcje z czynnym wypoczynkiem we wspólnocie Wolontariatu Misyjnego SALVATOR odbędzie się w dniach 1-3 maja. Temat spotkania brzmi: „Nie lękaj się wiary głęboko przeżywanej!”. START: port w Sztynorcie, piątek rano (przyjazd na miejsce już w czwartek wieczorem i nocleg na jachcie). ZAKOŃCZENIE: niedziela po południu. KOSZT: 120 zł (członkowie WMS-u: 100 zł; możliwy rabat!).
Elbląg: Otworzyć się na Boga ekstremalnie
Prawie pół tysiąca osób podjęło wyzwanie i wzięło udział w pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej”. Uczestnicy spotkali się 27. marca o godzinie 20:00 na Mszy Świętej w kościele pw. św. Brata Alberta, gdzie posługują salwatorianie. Po zapisach wyruszyli na samotne rozważanie w ciszy Męki Jezusa Chrystusa. Pokonali 40 km trasy wiodącej przez lasy, pola, drogi i błota, aby w milczeniu i trudzie spotkać się...
Albania: Wspólnotowe przygotowania do Paschy
Nabożeństwo drogi krzyżowej tradycyjnie łączy się z wielkopostnymi przygotowaniami do Wielkanocy. W albańskich parafiach powoli odradza się zwyczaj modlitewnego rozważania ostatnich chwil życia Pana Jezusa. Na nabożeństwa organizowane przy kościołach – szczególnie w Albanii centralnej – wierni nie przychodzą regularnie. Zdarza się czasami, że stacjami drogi krzyżowej, pod przewodnictwem kapłana, podąża mała grupka osób.
Bilaj, Albania: Wielkopostne początki wiosny
Po długiej i deszczowej zimie w Albanii wreszcie nadeszła wiosna. Ponieważ pierwszy dzień tej pory roku okazał się być bardzo ciepły i słoneczny, grupa ministrantów z salwatoriańskiej parafii w Bilaj wybrała się na wycieczkę. Najpierw wszyscy udali się na Mszę św. do kościoła pod wezwaniem św. Klary w Arrameras. Następnie pojechali samochodem, po krętych drogach, aż do historycznej stolicy Albanii, którą jest Kruja. Stamtąd już o własnych siłach wspinali się na górę (1176 m...
WSD Salwatorianów: Wezwani do posługi
Dnia 19 marca 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbyła się uroczystość ustanowienia nowych lektorów i akolitów. To jeden z etapów formacji do kapłaństwa, ale przede wszystkim ważny moment spotkania z Bogiem uobecnionym w Słowie i Chlebie oraz uświadomienia sobie konieczności przyjęcia służebnej postawy wobec Ludu Bożego.
Warszawa: Rekolekcje w kolorze moro
W dniach 15-17 marca 2015 roku przełożony Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela ks. Piotr Filas wygłosił rekolekcje wielkopostne w Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. MB Ostrobramskiej Warszawie.
Strona 15 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010