Artykuły 2014

RMS: Toż to szok!
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zainaugurował jesienny cykl spotkań w ramach dni skupienia. Przez dwa ostatnie weekendy (3/4 i 10/11 października) duszpasterze odwiedzili cztery salwatoriańskie parafie: pw. NMP Królowej Polski w Ponicach, pw. NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie, pw. św. Michała Archanioła w Piastowie i pw. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie.
Campeche, Meksyk: Tydzień Matki Zbawiciela w kolegiach salwatorianów
Defilada z flagami krajów, w których obecnie działa Zgromadzenie, i w obecności Salwatorianów, pracujących w Campeche w Meksyku, dała początek tygodniowemu świętowaniu Uroczystości Matki Zbawiciela w kolegiach salwatoriańskich w Campeche. Odbywało się ono w dniach 6-11 października 2014 roku.
Salwatorianie świeccy: „Oblicze i twarz Jezusa”
W dniach 10-12 października 2014 roku w trzebińskim Centrum Formacji Duchowej odbyły się rekolekcje Międzynarodowej Wspólnoty Boskiego Zbawiciela w Polsce (salwatorianie świeccy). Poprowadził je ks. Jerzy Morański SDS. W spotkaniu uczestniczyli członkowie wspólnoty i osoby sympatyzujące. Towarzyszył im duszpasterz krajowy MWBZ ks. Daniel Jamroży SDS.
Kirkcaldy, Szkocja: Jubileuszowo
We wrześniu 2013 roku zainaugurowano obchody złotego jubileuszu parafii pw. św. Piusa X w Kirkcaldy. Kościół został wybudowany w latach 1955-1956 i przez osiem lat był filią.  W 1964 roku ordynariusz archidiecezji kard. Gordon Grey erygował nową parafię i mianował ks. Michaela Devane pierwszym proboszczem.
Warszawa: Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej
W archidiecezji warszawskiej trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W dniach 4-5 października wizerunek Jasnogórskiej Pani zagościł w salwatoriańskiej parafii przy ul. Olimpijskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej bp Rafał Markowski.
USA, Verona: Złote wzgórze
W styczniu bieżącego roku zainaugurowano obchody złotego jubileuszu pobytu polskich salwatorianów w Veronie. Dnia 28 września odbyła się centralna uroczystość, w czasie której salwatorianie w towarzystwie dobrodziei i przyjaciół dziękowali za „Boży zbieg okoliczności” sprzed pięćdziesięciu lat i za półwieczną troskę Opatrzności.
Bielsko-Biała: Zachariasz i Elżbieta
W dniach 26-28 września br. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „GALILEA” - Winnica Bielsko-Biała, w ramach działania Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie, przeprowadziła  w Jubileuszowym Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Bielsku-Białej kurs dla małżeństw „Zachariasz i Elżbieta”. Tematem kursu była jedność małżeńska.
Koczurki: Pielgrzymka konna do Łoziny
Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie to również czas spotkania Koniarzy Archidiecezji Wrocławskiej na dorocznej pielgrzymce Koczurki-Siedlec-Godzieszowa-Łozina. W pierwszy dzień pielgrzymi zgromadzili się w Siedlcu, aby zawiązać wspólnotę. O godzinie 17.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta w Godzieszowej. Szczególnym gościem spotkania był Diecezjalny Duszpasterz Miłośników Koni Diecezji Gliwickiej ks. Rafał Przybyła, który...
Warszawa: Salwatoriańskie święto
Warszawska parafia pw. NMP Matki Zbawiciela, prowadzona przez salwatorianów, po raz drugi obchodziła narodziny dla nieba założyciela rodziny salwatoriańskiej Ojca Franciszka Jordana. Ponieważ dzień 8 września (rocznica śmierci O. Franciszka) przypadał w tym roku w poniedziałek, dlatego już w niedzielę poprzedzającą, podczas dziecięcej Eucharystii świętowano 96 rocznicę jego narodzin dla nieba.
USA: 50-lecie klasztoru w Veronie
W dniach od 19 do 21 września br., w ramach obchodów 50-lecia klasztoru salwatorianów w Veronie, na Wzgórzu Miłosierdzia, odbyły się po raz kolejny Rekolekcje ze Słowem Bożym. Ich temat, oparty na fragmencie Ewangelii według św. Łukasza (Łk 7, 36 – 50) brzmiał: Od poprawności do zażyłości: Jezus, faryzeusz i grzesznica. Rekolekcje przeprowadzwił ks. Joachim Stencel SDS, a uczestniczyło w nich 57 osób.
Strona 6 z 18

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010