Artykuły 2014

Salwatorianie Świeccy: Nowa strona internetowa
Salwatorianie Świeccy oddają do użytku stronę internetową w nowej szacie, mając nadzieję, że spełni ona oczekiwania odwiedzających i w sposób przyjazny będzie udostępniała informacje na temat rozwoju tej wspólnoty. Materiały archiwalne są dostępne w starej wersji strony pod adresem: http://swieccy.sds.pl/old.
Warszawa: „Sylwester dla studentów +”
„Studenci +” czyli ci, którzy jeszcze studiują lub niedawno zakończyli akademickie życie, a są obecni w salwatoriańskich kręgach, witali Nowy Rok w Warszawie. Ponad 60 osób ze stolicy, a także Krakowa, Lublina i Trzebnicy uczestniczyło w sylwestrze salwatoriańskim. Świętowanie rozpoczęto od Eucharystii w kaplicy sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Był czas na modlitwę i refleksje związane z kończącym się rokiem.
WMS: Sylwestrowo-noworocznie i ekumenicznie
Północno-wschodnia Francja, odległe alzackie równiny. Któż by się spodziewał, że WMS wywieje w te strony… A jednak! Już po raz trzydziesty szósty, na przełomie roku, tym razem w stolicy Alzacji – Strasbourgu – odbyło się Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które zgromadziło przeszło 20 tysięcy uczestników. Wśród nich znalazło się dziesięć osób powiązanych na różne sposoby z...
RMS: Sylwester 2013
„Jaki nowy rok taki cały rok!” –przysłowie to nie było tylko hasłem spotkania sylwestrowo – noworocznego, ale i okrzykiem towarzyszącym młodzieży z całej Polski, która w Trzebnicy przeżywała ostatnie dni 2013 roku i wspólnie na modlitwie i zabawie witała nowy 2014 rok. Blisko 70 osób przygotowywało się przez cztery dni do nocy sylwestrowej przez konferencje, uczestnictwo we Mszy Świętej, wspólne przygotowania, kolędowanie...
Albania: Nowicjusze kinematografii
Przerwa świąteczna to dla dzieci w Albanii czas wolny od szkoły. W tym roku najmłodsi mieszkańcy Bilaj mieli dużo pracy przed Bożym Narodzeniem, gdyż intensywnie przygotowywali się do wystawienia jasełek. Dlatego duszpasterze z parafii, korzystając z wolnego czasu, zorganizowali im wycieczkę do Tirany. Wyjazd ten był dla dzieci bardzo atrakcyjny, gdyż wiele z nich po raz pierwszy miało okazję pójść do kina.
Witebsk, Białoruś: Świąteczny koncert
W dzień Bożego Narodzenia, w parafii pw. Ducha Świętego w Witebsku na Białorusi, odbył się świąteczny koncert. Został on zorganizowany w ramach festiwalu „Dni kultury chrześcijańskiej w Witebsku”, a przygotowały go Siostry Jezusa Miłosiernego, które posługują w witebskiej parafii, oraz organistka Pani Tatiana Darafiejewa.
Albania: Jasełkowe świętowanie
Misteria bożonarodzeniowe od wieków wpisane są w tradycyjne obchody świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienia oparte na biblijnej historii narodzin Zbawiciela, aktorzy przebrani w barwne stroje, śpiew kolęd i zapach sianka to nieodzowne elementy świątecznej atmosfery. Jasełka bardzo mocno wpisały się już w tradycję i kulturę Polski. Dlatego polscy misjonarze posługujący w Bilaj zaproponowali dzieciom i młodzieży przygotowanie podobnej inscenizacji.
Strona 18 z 18

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010