Artykuły 2014

Ukraina: Mężczyźni spotkali się w Brzozdowcach
„Dzieła Boże dojrzewają tylko w cieniu krzyża”. Pod tym hasłem, 15 marca 2014 roku, dekanat stryjski i archidiecezja lwowska przeżywały spotkanie mężów i ojców. Miejscem spotkania było Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzozdowcach, prowadzone przez salwatorianów. Szczególnym patronem tych spotkań jest św. Józef Oblubieniec NMP.
CFD Kraków: Film „Biblio, ojczyzno moja” we włoskiej telewizji Tv2000
W środę 12 marca 2014 roku o godzinie 12.20 telewizja Tv2000 wyemituje film „Bibbia, patria mia”. Jest to włoska wersja obrazu „Biblio, ojczyzno moja”, przygotowanego z inicjatywy Krzysztofa Wonsa SDS we współpracy Centrum Formacji Duchowej w Krakowie i salwatoriańskiego Studio Katolik TV (reż. M. Kłos). Poszczególne etapy drogi lectio divina - modlitewnej lektury Biblii tłumaczy w filmie o. Innocenzo Gargano OSBCam.,...
Piastów: Czas mocy i łaski
Niecodziennym wydarzeniem zainaugurowano obchody 30-lecia istnienia salwatoriańskiej parafii w Piastowie. Pod koniec lutego, przez 48 godzin, parafia pw. św. Michała Archanioła gościła kopię cudownej figury swojego Świętego Patrona z Sanktuarium z Monte Sant`Angelo. Był to prawdziwy czas mocy i łask, które wypraszali bardzo licznie zebrani parafianie i goście.
Meksyk, Campeche: Meksykański turniej po salwatoriańsku – „Copa Salvator”
W sobotę 22 lutego 2014 parafia Świętego Józefa Robotnika w Campeche przeżywała piłkarskie święto, turniej piłki nożnej „Copa Salvator”. W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn, reprezentantów poszczególnych grup parafialnych oraz kaplic, które przynależą do salwatoriańskiej parafii. Od samego początku dnia rywalizacji sportowej towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera.
Koczurki: Przygotowania do pielgrzymki konnej 2014
Choć termin Konnej Pielgrzymki jest jeszcze odległy (20-27 czerwiec br.) to przygotowania rozpoczęły się już „pełną parą”. Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji w siodle będzie postać i nauczanie Jana Pawła II. Grupa logistyczna jest już po wstępnych odwiedzinach Gospodarzy i Dobrodziejów.  Natomiast w niedzielę 2 marca odbyło się pierwsze spotkanie grupy pątników w siodłach. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, w której...
RMS: Młodzi Salwatorianie na Wielki Post
Rozpoczął się Wielki Post. Młodzież z projektu „Młodzi Salwatorianie” przygotowała propozycję przygotowania się do Wielkiej Nocy. Cztery razy w tygodniu, na stronie wydarzenia na facebooku (link poniżej) będą pojawiały się różne posty, które pomogą dobrze przeżyć Wielki Post. Wszystko będzie się odbywać po salwatoriańsku tj. z Ojcem Jordanem – założycielem rodziny salwatoriańskiej.
RMS: Rozkmiń to
Już po raz kolejny Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizował ferie w górach. Tym razem tematem przewodnim było LECTIO DIVINA (pod hasłem „Rozkmiń to!”). Pierwszy turnus odbył się w Zakopanem (dom rekolekcyjny werbistów). O frekwencję postarał się ks. Kamil Leszczyński, który przywiózł bardzo dużą grupę młodzieży z Elbląga. Drugi turnus był poświęcony tylko studentom, którzy z Zakopanego wywieźli bardzo konkretne postanowienia....
Piastów: Warsztaty muzyczne i nie tylko
W dniach 14-16 lutego 2014 r. chór z salwatoriańskiej parafii św. Michała Archanioła w Piastowie wyjechał do Kazimierza Dolnego na wycieczkę połączoną z warsztatami z emisji głosu. Uczestniczyli w niej chórzyści z rodzinami oraz opiekunowie chóru: s. Dobrawa Adamczyk BDNP i ks. Andrzej Wacławek SDS. Poniżej można zapoznać się z relacją jednej z uczestniczek spotkania.
Zaproszenie: Szatan istnieje
Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza na czuwanie młodzieży, które w tym roku odbędzie się 22 marca (sobota) w Trzebini, o godzinie 14.00. Tematem będzie działanie szatana w życiu człowieka. Jeden z zaproszonych gości, Marcin Boczek, podzieli się z uczestnikami świadectwem swojej przemiany, jakiej Pan Bóg dokonał w jego sercu i życiu. Poniżej można zapoznać się z planem czuwania. 
Bielsko-Biała: „Jak Jagusia diabła przechytrzyła”
Hospicjum Świętego Kamila w Bielsku-Białej, po raz pierwszy w swojej ponad 20-letniej historii, dnia 24 lutego 2014 roku, zorganizowało przedstawienie charytatywne. Zebrane w ten sposób fundusze mają być przeznaczone na działania, których celem jest jak najstaranniejsza opieka nad chorymi.
Strona 15 z 18

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010