Artykuły 2014

Salwatorianki świeckie: Matko Zbawiciela, zadbaj o naszą świętość
W dniu 28 maja 2014 r. oświęcimska wspólnota Świeckich Salwatorianek powierzyła się Matce Zbawiciela. Uroczystość miała miejsce w kaplicy p.w. Matki Bożej Zbawiciela, w domu prowincjalnym Sióstr Salwatorianek w Goczałkowicach-Zdroju. Pod wrażeniem kanonizacji Jana Pawła II, członkinie wspólnoty, pochylone nad nauką tego Świętego Papieża rozważały prawdę, że w Sakramencie Chrztu każdy otrzymał dar świętości.
Salwatorianie świeccy: Ślubowali
„Jako Świecki Salwatorianin, ślubuję głosić swoim życiem Ewangelię, wykorzystując swoje talenty i współpracując celem zbawienia dusz, według wizji Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana…”. Jest to fragment ze ślubowania, które złożyły 27 maja, we wspólnocie wrocławskiej, kolejne trzy osoby, na ręce ks. Daniela Jamrożego SDS i ks. Michała Pieli SDS, opiekuna grupy.
Mallkuc, Albania: I Komunia Święta
W ostatnią niedzielę, wspólnota parafialna w Bilaj, w której posługują salwatorianie, była uczestnikiem radosnego wydarzenia: I Komunii Świętej. Miało ono miejsce w Mallkuçu i wzięło w niej udział czternaście osób: dzieci, młodzież i dorośli. Przez cały rok trwały przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Kandydaci uczestniczyli w katechezach, brali czynny udział w nabożeństwach przypadających w kolejnych miesiącach, a także przyswajali sobie...
Zaproszenie: Festiwal piosenki religijnej
Już za niecałe trzy dni, 30 maja, w piątkowe popołudnie rozpocznie się w Trzebnicy XVI Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej. Jego gwiazdą w tym roku będzie zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia), który zagra podczas gali rozdania nagród. Na stronie internetowej poświęconej w całości temu wydarzeniu znajdują się wszelkie informacje dla zainteresowanych uczestnictwem. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Trzebnicy!
Ukraina, Brzozdowce: Wypłyń na głębię lwowski Kościele łaciński
W piątek, 23 maja, parafianie z Brzozdowiec udali się na pielgrzymkę do pobliskiego Chodorowa, aby nawiedzić relikwie św. Jana Pawła II, które przez kilka dni znajdowały się w tym mieście. Czas odwiedzin w chodorowskiej parafii sprzyjał osobistej refleksji i modlitwie. Pielgrzymi oprócz prywatnej modlitwy wzięli także udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ich proboszcz ks. Damian Pankowiak SDS.
SOP: Potrzebni niezbędni konieczni – rozeznać powołanie
„W czasie, w którym wielu z Was przystępuje do egzaminów dojrzałości i wybiera swoją drogę życiową, niech poszczególne artykuły i wywiady będą dla Was pomocą w rozeznawniu swojego powołania”. Takimi życzeniami ks. Paweł Krężołek, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, kończy swój list, adresowany do młodych Przyjaciół Zbawiciela i salwatorianów, którym otwiera najnowszy numer salwatoriańskiego informatora...
Australia: Noc fatimska 2014
Dnia 13 maja 2014 roku, w parafii p.w. Matki Bożej Gwiazdy Morza w Carnarvon (zachodnia Australia), odbyła się noc fatimska. Jak co roku została ona przygotowana przez parafian pochodzenia portugalskiego, którzy stanowią jedną z liczniejszych grup narodowościowych wśród około dwudziestu pięciu zamieszkujących tę parafię. Na uroczystość przybyło wielu parafian i gości.
CFD Kraków: „Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem" w języku słowackim
W maju 2014 r. ukazała się na Słowacji publikacja „Uveriť Ježišovi. Duchovné cvičenia so sv. Markom” (Vydavateľstvo Misionár, Michalovce 2014). Jest to tłumaczenie książki ks. Krzysztofa Wonsa SDS „Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2004). Przekładu na język słowacki dokonała s. Helena Dudova OSsR. Wcześniej na Słowacji ukazały się dwie publikacje ks. Wonsa: „Nielen z chleba...
RMS: Nowa multimedialna www forum młodych
Nowa multimedialna strona forum odpalona: nowe rozwiązania, relacje z lat poprzednich,poruszające świadectwa, filmowa i fotograficzna historia spotkań,codziennie nowe artykuły, wiele niespodzianek. Ruch Młodzieży Salwatoriańśkiej (RMS) zaprasza! Za kilka dni uruchomiony zostanie formularz zgłoszeń.
WSD WMS: Świeccy na misjach
W Bagnie zakończyło się XI Sympozjum Misyjne, zorganizowane przez kleryckie koło misyjne salwatorianów, działające w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela oraz Wolonariat Misyjny Salvator. Tematem tegorocznego spotkania była "Idea i realizacja dzieła misyjnego przez świeckich".
Strona 12 z 18

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010