Artykuły 2013

Campeche, Meksyk: Jak salwatorianie świętują w miesiącu Maryi
Cały miesiąc październik salwatorianie z Meksyku przeżywają i świętują wraz z Maryja, Matką Zbawiciela. Modlitwa, różaniec, apele tematyczne, zbiórka żywności, maratony wiedzy, sportowe rozgrywki oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi to tylko niektóre z form pomagających wzrastać w wierze i dobrze łączyć ją z codziennym życiem, szkołą, pracą i obowiązkami.
Studia Salvatoriana Polonica: Tom 7
„Wszelkie jubileusze mają to do siebie, że są okazją do uroczystych obchodów, sposobnością do refleksji nad minionym okresem. Jednakże jubileusz nie powinien stać się tylko pretekstem do świętowania, po którym pozostanie jedynie archiwalny zapis, czy wystawianiem laurki i pomników wdzięczności. Bardziej winien prowokować do stawiania odważnych pytań o teraźniejszość i przyszłość. (…) Obchodzony w 2013 roku jubileusz 60-lecia istnienia...
Trzebnica: Umocnić wiarę przy grobie Świętej
W ostatnią niedzielę, 20 października, w Międzynarodowym Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej, miały miejsce centralne uroczystości odpustowe, które rozpoczęły się 16 października czyli w dniu liturgicznego wspomnienia Księżnej. W tym czasie sanktuarium odwiedziło kilkanaście tysięcy osób, a wśród nich uczestnicy, coraz bardziej popularnej, pieszej pielgrzymki z Wrocławia. Grób swojej Patronki nawiedzili także sami Trzebniczanie, po raz drugi w...
WMS: Mali ludzie o wielkich sercach, czyli "Boźi Wajaći"
W sierpniu br. już po raz trzeci odbyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży w salwatoriańskiej parafii w Galgaheviz, na Węgrzech. Grupa czworga przedstawicieli Wolontariatu Misyjnego SALVATOR, z wielkim entuzjazmem i zapałem podchodziła do prowadzenia każdego dnia zajęć, przez to te dwa tygodnie stały się ogromnym ubogaceniem dla miejscowych dzieci i młodzieży oraz dla nich samych.
SOP: Referenci powołaniowi o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie
W dniach 18-20 października 2013 r. na Jasnej Górze, odbyła się Ogólnopolska Kongregacja Referentów Powołaniowych. Temat spotkania brzmiał: „Światowe Dni Młodzieży a duszpasterstwo powołań”. W spotkaniu w którym wziął udział dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań ks. Paweł Krężołek, uczestniczyło ponad sto osób odpowiedzialnych za towarzyszenie młodym w ich życiowych wyborach.
WMS: W dobrą stronę
Długo dojrzewała. Lecz wreszcie ujrzała światło dzienne... Wolontariat Misyjny SALVATOR stawia kolejny krok. Jest nim strona internetowa, która dziś, przy okazji Światowego Dnia Misyjnego, ma swoją premierę. zapraszamy do jej obejrzenia i ciągłego odwiedzania oraz polecania osobom młodym, które mogłyby być zainteresowane WMS.
Świeccy Salwatorianie: Z Jordanem przez życie
W dniach 11-13 października 2013 roku w Trzebini odbyło się ogólnopolskie spotkanie Międzynarodowej Wspólnoty Boskiego Zbawiciela (salwatorianie świeccy). Miało ono przede wszystkim charakter rekolekcyjny. Konferencje ugruntowujące salwatoriańską tożsamość wygłosił ks. Krzysztof Świętoń SDS. Wydarzeniu przewodniczył nowy duszpasterz krajowy wspólnoty ks. Daniel Jamroży SDS.
WSD w Bagnie: 60-lecie Seminarium Salwatorianów
Dnia 11 października 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2013/2014, połączona z obchodami 60 – tej rocznicy powstania tej salwatoriańskiej uczelni. Uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w kaplicy seminaryjnej,  przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie) z Rzymu, ks. Milton Zonta SDS, a wraz z nim koncelebrowali:  ks. Krzysztof Kowalczyk SDS,...
Italia: Nowa placówka salwatorianów
W dniu 16 września 2013 roku Fundacja Włoska Salwatorianów otworzyła nową placówkę w diecezji Teramo – Atri. Biskup Michele Seccia powierzył opiece salwatorianów dwie parafie:  Najświętszego Zbawiciela i  Św. Stefana w Silvi.  Proboszczem został mianowany ks. Rafał Wagner SDS, a wikariuszem  ks. Jacek Malaga SDS.
PWT Wrocław: Salwatorianin Kierownikiem Katedry Teologii Pastoralnej Szczegółowej
Dnia 8 października 2013 roku, na PWT we Wrocławiu odbyła sie inauguracja nowego roku akademickiego 2013/2014, podczas której ks. dr hab. Bogdan Giemza SDS otrzymał z rąk metropolity wrocławskiego abpa Józefa Kupnego, Wielkiego Kanclerza PWT, nominację na kierownika Katedry Teologii Pastoralnej Szczegółowej, w ramach Instytutu Teologii Pastoralnej PWT. Decyzję o nominacji podjęto na posiedzeniu Rady Wydziału, w dniu 27 września bieżącego...
Strona 5 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010