Artykuły 2013

RMS: Co w liściach szeleści? Jesień w RMS-ie!
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej ruszył pełną parą. Jesienne spotkania z młodzieżą odbywają się pod hasłem „Ludzkie pogaduchy”. Minęły już dni skupienia w Węgorzewie, Mikołowie, Krzyżu Wielkopolskim, Ponicach, Krakowie, najliczniejsza pielgrzymka do Trzebnicy, kurs animatorów. Obecnie trwają akcje informacyjne o działalności RMS-u w szkołach.
USA, Verona, NJ: Rekolekcje ze Słowem Bożym
W dniu 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, rozpoczęły sie w Veronie, w stanie New Jersey w USA, rekolekcje, które przeprowadził ks. Joachim Stencel SDS, duszpasterz krakowskiego Centrum Formacji Duchowej salwatorianów. Temat rekolekcji brzmiał: "Historia przebaczonej krzywdy / Józef Egipski i jego Rodzina/".
Wolontariat Misyjny Salvator: Spotkanie Ogólnopolskie
Wolontariat Misyjny "Salvator" (WMS) zaprasza na kolejne Spotkanie Ogólnopolskie. Tym razem odbędzie się ono w Kasinie Wielkiej, w Domu Rekolekcyjnym KSM Archidicecezji Krakowskiej. Będzie to czas wspólnego pochylenia się nad cudem stworzenia, z jego koroną, którą jest człowiek: kobieta i mężczyzna.
SOP: Nowy „Apostoł Zbawiciela”
Ukazał się właśnie drugi w tym roku numer salwatoriańskiego informatora powołaniowego „Apostoł Zbawiciela”. Autorzy artykułów podejmują w nim różne tematy interesujące młodych ludzi, rozeznających swoją życiową drogę: od spotkań z Papieżem Franciszkiem podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Brazylii i Jego przesłania do młodych, przez poszukiwania odpowiedzi na pytanie „Po co mi Kościół?” po wieści z seminarium...
Swalawa, Ukraina: Droga krzyżowa mężczyzn
Korzystając z piękniej jesiennej pogody, grupa piętnastu mężczyzn wyruszyła w góry, aby wspólnie kontemplować Mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa i piękno przyrody. Grupa ta spotyka się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej, aby razem się modlić.
WMS: Jeden miesiąc, jeden cel, jeden Bóg
Pewnego upalnego dnia siódemka wolontariuszy wyruszyła w pełną niebezpieczeństw podróż z Krakowa na południe, aby stawić czoło jeszcze większym upałom, dzikim zwierzom i innym niewyobrażalnym zagrożeniom… Nie, nie, spokojnie! To jeszcze nie teraz. To tylko Albania. Kraj w Europie, nie na krańcu świata. Ale i tu wolontariusze się przydadzą. Pewnego upalnego przedpołudnia siódemka wolontariuszy: Gosia, Maja, dwie Kaśki, Dawid, Kuba oraz Karol...
RMS: Setki i tysiące pielgrzymów u św. Jadwigi
Po raz kolejny w ramach obchodów uroczystości ku czci św. Jadwigi wyruszyła Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy. W sobotę 19 października br. o godzinie 6.00 pielgrzymi zgromadzili się we wrocławskiej katedrze, gdzie odbyło się nabożeństwo, po którym wyruszono w drogę. Tego dnia pątnicy mięli do pokonania 28 kilometrów. Dystans ten podzielono na cztery etapy.
WMS: Początek długofalowej misji na Czarnym Lądzie
Wyjazd do Afryki to długie, czaso- i finanso-chłonne przygotowania, wiele zachodu. A sam pobyt w buszu, wśród tropików, owadów, chorób, niewygód to wielkie ryzyko. Czy warto je podejmować? Dwie wolontariuszki Wolontariatu Misyjnego SALVATOR przekonały się (i chcą też o tym przekonać innych), że tak.
Papież Franciszek błogosławi Szkole Wychowawców i zachęca formatorów: „sami bądźmy konsekwentni!”
Ojciec Święty Franciszek udzielił Błogosławieństwa Apostolskiego dziełu Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Poinformował o tym arcybiskup Angelo Becciu, substytut Sekretariatu Stanu, w liście z 16 października 2013 r., przesłanym na ręce ks. Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora Szkoły.
Bielsko-Biała: Mikuszowicka Golgota
Dnia 6 października odbyła się niezwykła uroczystość w parafii Matki Bożej Królowej Świata w Bielsku Białej. Ksiądz Prowincjał Piotr Filas SDS dokonał poświęcenia Mikuszowickiej Golgoty, konfesjonałów oraz figury Założyciela salwatorianów Sługi Bożego Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Na początku modlono się rozważając stacje Drogi Krzyżowej, podczas któregj ofiarodawcy czytali rozważania poszczególnych stacji. Następnie poświecona...
Strona 4 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010