Artykuły 2013

Ukraina, Swalawa: Chrześcijański bal
Kończący się rok liturgiczny był okazją do świętowania. W Swalawie na Ukrainie młodzież zorganizowała chrześcijański bal. Bardzo szybko zgłosiło się 120 chętnych do uczestnictwa, a tym samym sala zapełniła się tak, że nie wszyscy chętni mogli się razem bawić.
RMS: Fanpage RMS czyli burza mózgów
Rozpoczęły się przygotowania do przyszłorocznego Salwatoriańskiego Forum Młodych. Znając hasło Forum, „Jesteś Boski”, przedstawione w oryginalny sposób filmowy, RMS i Młodzi Salwatorianie ogłosili konkurs „Uratuj Forum” na forumowe logo. Nagroda atrakcyjna „Forum za FREE” czyli zwycięzca będzie mógł za darmo uczestniczyć w Forum.
WMS: Dobrym misjonarzem tylko szczęśliwa kobieta lub mężczyzna
W dniach 22-24 listopada, w Domu Rekolekcyjnym KSM Archidiecezji Krakowskiej na Śnieżnicy (Kasina Wielka), odbyło się kolejne, dziewiąte już, Ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Uczestnicy, w liczbie prawie 70 osób, mieli okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach nt. ludzkiej seksualności, prowadzonych przez ks. Marka Dziewieckiego oraz Boromeuszkę, s. Oliwię Sękalską.
RMS: Młodzi Salwatorianie
Od września ruszył pełną parą projekt „Młodzi Salwatorianie”. Wyszedł on oddolnie od młodych ludzi, którzy zaczynają nowy etap w życiu (studia, praca, rodzina). Wzrastali oni pod egidą RMS-u i nadal utrzymują kontakt z salwatorianami. Angażują się i wspierają różne akcje, dzieła i apostolaty salwatoriańskie, rozbudowując tym samym Salwatoriańską Rodzinę. We wrześniu powstała studencka grupa wrocławska, która działa przy domu zakonnym...
SOP w Radiu Maryja
Dnia 7 lutego 2014 r., w cyklicznej audycji „Czas wzrastania”, w Radiu Maryja gościł będzie Salwatoriański Ośrodek Powołań. Duszpasterze wraz z animatorami podejmą temat powołania i jego realizacji w zgromadzeniu zakonnym salwatorianów. Opowiedzą o tym kim są salwatorianie, jaki jest ich charyzmat i gdzie dzisiaj posługują.
Lublin, KUL: Ks. Tadeusz Styczeń i etyka obywatelska dziś
Dnia 26 listopada br. Katedra Etyki KUL oraz Instytut Jana Pawła II zorganizowały konferencję zatytułowaną „Etyka obywatelska dziś”, inspirowaną myślą etyczno-społeczną ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS (1931 – 2010), ucznia i następcy na katedrze uniwersyteckiej Karola Wojtyły, a także twórcy Instytutu Jana Pawła II na tej uczelni.
Albania: Zakończenie Roku Wiary
Wierni Kościoła Katolickiego w Albanii w łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem Powszechnym wzięli udział w uroczystym zamknięciu Roku Wiary. W sobotę, dnia 23 listopada, zgromadzili się w Szkodrze katolicy z różnych stron kraju. Przewodniczący Episkopatu Albanii abp Angelo Massafra OFM przewodniczył uroczystej Mszy św., w której udział wzięli: Nuncjusz Apostolski abp Ramiro Moliner Inglés, wszyscy biskupi Albanii oraz licznie przybyłe...
RMS: Kurs dla animatorów
W dniach 22-24 listopada 2013 r., w domu zakonnym salwatorianów w Krakowie przy ul. św. Jacka 16, odbył się kolejny kurs dla animatorów w ramach RMS-u i projektu „Młodzi Salwatorianie”. Tematem spotkania była „Relacja ja – drugi człowiek”. Był to czas bardzo intensywnej pracy i modlitwy. Animatorzy, którzy ukończyli kursy i stali się mocną ekipą wsparcia dla duszpasterzy RMS-u (Młodzi Salwatorianie), prowadzili samodzielnie...
Campeche, Meksyk: Wszystkimi sposobami salwatorianie ewangelizują
Rowery, bicykle, trycykle, etc...  czyli wszystko, z czego korzystają mieszkańcy Campeche, aby poruszać się po ulicach „miasta otoczonego pirackimi murami”, zostało użyte podczas radosnego świętowania jednej z dziecięco-młodzieżowych grup parafialnych, kiedy to postanowiono, po raz kolejny, wyjść na ulice miasta, aby dać świadectwo radości, wysiłku fizycznego, a przede wszystkim rodzinnego klimatu, promowanego tak bardzo przez salwatorianow.
Magazyn „Salwator”: Twoje życie w Biblii
Słowo, mały Janek i poważne konsekwencje, jakie wynikły z tego nadzwyczajnego związku to „wątki” przewijające się w artykułach najnowszego numeru katolickiego magazynu „Salwator”. Ksiądz Franciszek Jordan, Sługa Boży i założyciel Towarzystwa Boskiego Zbawiciela czyli salwatorianów, czytał Biblię i w ten – dostępny dla każdego człowieka – sposób, wsłuchiwał się w głos Stworzyciela, starając się rozeznać swoją życiową...
Strona 2 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010