Artykuły 2013

Meksyk, Merida: Młodzieżowy Krzyż Prowincji
Dnia 16 marca 2013 roku młodzież z kościoła rektoralnego pw. Naszej Pani Pocieszenia (Nuestra Señora de la Consolación) w Meridzie z wielką radością przyjęła pod dach świątyni Młodzieżowy Krzyż Prowincji, poświęcony przez papieża emeryta Benedykta XVI dnia 9 grudnia 2009 roku. Odpowiedziała w ten sposób na zaproszenie biskupów prowincji kościelnej Jukatanu (diecezje: Quintana Roo, Yucatán, San Francisco de Campeche i...
RMS: Ruszyły zapisy na XV SFPR
XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej rusza już pełną parą. Od dzisiaj aż do 15. maja organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów i solistów młodzieżowych. Każdy może zgłosić swoją chęć udziału, wystarczy wypełnić formularz i zapoznać się z regulaminem. Szczegóły można znaleźć pod adresem: www.festiwal.salwatorianie.pl.  Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych informacji. Można zobaczyć też pierwszą zajawkę festiwalową, którą...
Pożegnanie: Śp. Ks. Vladislav Ondrej Drda SDS, 1927-2013
Współbracia zapamiętają Go jako uśmiechniętego, radosnego, pobożnego oraz pracowitego zakonnika i kapłana… Dnia 12 marca 2013 roku w Prostejovie (Czechy) zmarł salwatorianin Ks. Ks. Vladislav Ondřej Drda. Pogrzeb odbędzie się dnia 16 marca w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Prostejovie.
Trzebinia: JESTEM KATOLEM
Mszą Św. o północy zakończyło się czuwanie dla młodzieży, które dnia 9 marca 2013 roku w trzebińskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zorganizowały duszpasterstwa młodzieżowe salwatorianów, salwatorianek i betanek. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane było szczególnie do tegorocznych maturzystów.
Australia: Ojciec Jordan patronem szkoły podstawowej
Szkolnictwo katolickie w Australii jest bardzo wysoko rozwinięte. Większość szkół katolickich wybiera patrona, który staje się dla uczniów i nauczycieli duchowym przewodnikiem w nauczaniu. Jedna ze szkół katolickich, znajdująca się w pobliżu salwatoriańskiego domu zakonnego w Currambine (Perth, Australia Zachodnia) przez wiele lat nie miała takiego patrona. W poszukiwaniu duchowego przewodnika dla szkoły w ostatnich paru latach wyłoniło się kilka...
Australia: Rekolekcje wspólnoty salwatoriańskiej
Wspólnota Salwatorianów w Australii spotkała się w dniach 4 do 8 marca, w Safty Bay (Australia Zachodnia), na dorocznych rekolekcjach prowadzonych w tym roku przez ks. Krystiana Golisza SDS, który dzielił się refleksjami na temat rad ewangelicznych.
RMS: W trzebnickich szkołach
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej po raz kolejny zawitał do szkoły. Tym razem, dzięki życzliwości ks. Pawła Wróbla, zaprezentowano działalność tego apostolatu w szkołach trzebnickich. Przez trzy dni, od 26 do 28 lutego br., podczas lekcji w dwóch szkołach – Powiatowym Zespole Szkół nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy – gościł ks. Łukasz Anioł SDS.
RMS: Akcja w Miliczu
Akcja informacyjna w szkołach, prowadzona przez duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej po przerwie zimowej, ponownie ruszyła. Tym razem celem stał się Milicz, który położony jest niedaleko Trzebnicy. Tam w dniach od 20. do 22. lutego br. gościł ks. Łukasz Anioł SDS. Dzięki życzliwości i otwartości zaprzyjaźnionego z salwatorianami ks. Pawła Kuci, możliwe stało się zaprezentowanie działalności RMS-u.
Albania: Dzień nauczyciela
Zawód nauczyciela to piękna i trudna zarazem sztuka wychowania i towarzyszenia młodemu człowiekowi w jego wzroście i rozwoju – stwierdzili nauczyciele, którzy przybyli na obchody Dnia Edukacji Narodowej do domu parafialnego w Bilaj. Dnia 7 marca 1887 roku została otwarta w Korczy na południu Albanii pierwsza, świecka szkoła albańskojęzyczna. Wcześniej istnienie takiej szkoły nie było możliwe, gdyż Albania była pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Na...
Zaproszenie: Moje życie - przypadek czy powołanie?
Salwatorianie z Wyższego Seminarium Duchowengo w Bagnie zapraszają duszpasterzy, nauczycieli, wychowawców i młodzież na wykład gościnny, zatytułowany: "Moje życie - przypadek czy powołanie?", który poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia. Spotkanie zaplanowano na wtorek, 12 marca br., na godzinę 19.15. Odbędzie się ono w auli seminarium. Wstęp jest wolny.
Strona 16 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010