Artykuły 2013

Studio Katolik: Film "Biblio, ojczyzno moja" nominowany na festiwalu w Niepokalanowie
W tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie Studio Katolik otrzymało nominację w kategorii filmów dokumentalnych do nagrody regulaminowej i specjalnej. Film zdobył powszechne uznanie i wzbudza entuzjastyczne opinie. Nominacja na Festiwalu w Niepokalanowie jest dla ekipy Studia Katolik nagrodą za trud pracy i poświęcenia, włożonych w powstanie tego filmu.
Wydawnictwo SALWATOR na XIX Targach Wydawców Katolickich
Wydawnictwo SALWATOR wzięło udział w XIX Targach Wydawców Katolickich, które odbyły się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Największym zainteresowaniem na salwatoriańskim stoisku cieszyła się książka Erica Metaxasa „Bonhoeffer. Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko Trzeciej Rzeszy”. Biografia została wyróżniona w kategorii: książka autora zagranicznego FENIKS 2013. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali...
SOP: Powołania znakiem nadziei opartej na wierze
To już pięćdziesiąty raz Kościół na całym świecie niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym roku odbywa się on pod hasłem Powołania znakiem nadziei opartej na wierze. Wciąż potrzebujemy kapłanów i osób konsekrowanych, którzy powierzą swoje życie Jezusowi i będą głosić Jego Ewangelię.
RMS: Pokochaj Miłość w eterze
Dnia 16 kwietnia 2013 roku duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej gościli w studio Radia Rodzina. Celem wizyty była promocja XV Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Pokochaj Miłość”.
WSD Bagno: X Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne
Dnia 29 kwietnia 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbędzie się jubileuszowe X Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne. Jego hasłem przewodnim będą bliskie o. Franciszkowi Jordanowi słowa: „A to jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” (J, 17,3).
RMS: Animatorów ci u nas dostatek
Kolejna odsłona kursu dla młodzieży angażującej się w prace Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej i Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań jako animatorzy, odbyła się w Krakowie w dniach 5-7 kwietnia. W samym sercu polskiej prowincji salwatorianów spotkało się, wraz z duszpasterzami, trzydzieści osób z różnych stron Polski, spośród których aż sześć to nowicjusze.
Zaproszenie: Misja specjalna WMS
Wolontariat Misyjny „Salvator” zaprasza chętnych młodych do udziału w kolejnym spotkaniu ogólnopolskim. Tym razem odbędzie się ono w domu zakonno-rekolekcyjnym salwatorianów w Międzywodziu. Przebiegać będzie pod haasłem: „Misja specjalna!”. Szczególnym akcentem tematyki będzie dowartościowanie misyjnego posłania, tak misjonarzy (osób duchownych, konsekrowanych czy świeckich) jak wolontariuszy, w tym jadących w bieżącym...
CFD: Film „Biblio, ojczyzno moja” w Gościu Niedzielnym
Razem z najbliższym numerem tygodnika „Gość Niedzielny”, datowanym na 14 kwietnia 2013 r., będzie rozprowadzana płyta DVD z filmem pt. „Biblio, ojczyzno moja”, przygotowanym we współpracy Centrum Formacji Duchowej w Krakowie i salwatoriańskiego Studio Katolik TV.
Albania: Zjednoczeni pod znakiem Krzyża
Tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej znane jest od wieków w Kościele Katolickim. Również w Albanii kultywowany jest od lat zwyczaj odprawiania tego nabożeństwa  w okresie Wielkiego Postu. W salwatoriańskiej parafii w Bilaj cotygodniowe rozważanie Męki Pańskiej gromadzi licznych wiernych. Ostatnio na wspólną modlitwę przybyli nie tylko parafianie z Bilaj, ale także katolicy dekanatu Durres. W czwartek (21 marca) miała miejsce dekanalna Droga...
Meksyk: Dzień Skupienia dla dzieci
W ubiegłą niedzielę, 17 marca, w parafii Matki Bożej Pocieszenia, gdzie posługują polscy salwatorianie, odbył się dzień skupienia dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. Celem dnia skupienia było podkreślenie wagi Eucharystii w życiu codziennym każdego człowieka. Dzieci miały możliwość pogłębić rozumienie znaczenia Wielkiego Czwartku dla każdego chrześcijanina.
Strona 15 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010