Artykuły 2013

Studio Katolik: Grand Prix - Niepokalanów 2013
Film zrealizowany przez Studio Katolik – „Biblio, Ojczyzno moja” otrzymał nagrodę GRAND PRIX na XXVIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”. Nagrodę ufundowaną przez Telewizję Polską S.A. otrzymał za jasne pokazanie przesłania, przypominającego katolikom o potrzebie pogłębienia swojej wiary. Został przygotowany, aby zachęcić do modlitewnego czytania Biblii i zainspirować do...
WMS: Wartościowi, Młodzi, Szczęśliwi
Tegoroczne wiosenne ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salwator pod hasłem „Misja Specjalna!” odbyło się w Międzywodziu w terminie od 1-5 maja. Był to szczególny czas dla wszystkich wolontariuszy, naznaczony modlitwą i ciężką pracą. Elementem wyróżniającym to spotkanie od innych był obrzęd posłania i nałożenia krzyży wszystkim wyjeżdżającym w tym roku na placówki misyjne. Obrzędom tym przewodniczył ks. Prowincjał Piotr...
RMS: Lectio divina na wysokościach
Nieprzeciętnie, interesująco, zaskakująco, odkrywczo, wesoło, atrakcyjnie, totalnie pozytywnie, na maksa, niesamowicie, bardzo fajnie… Takimi określeniami majowy weekend z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej opisali jego uczestnicy. Świadkami ich wspólnotowych i osobistych doświadczeń były szczyty Gorców i Pienin, a podstawową inspiracją do zacieśnienia więzi z Bogiem było Pismo Święte odkrywane w nurcie lectio divina.
Albania, Bilaj: Odpust na szczycie
Czasy komunizmu w Albanii, choć już minęły, to jednak po dziś dzień można odczuwać konsekwencje rządów socjalistów. Na skrajach wsi i w zagajnikach znajdują się ruiny dawnych kościołów, czy też miejsc kultu, gdzie w czasach reżimu sprawowano potajemnie obrzędy religijne. W parafii Bilaj nie brakuje takich miejsc, o których najstarsi mieszkańcy mówią, że stały kościoły wyburzone przez Turków lub komunistów. Wśród...
Albania, Bilaj: Jubileusz odrodzonego kościoła
Wizyta papieża Jana Pawła II w Albanii w 1993 roku była wydarzeniem o historycznym znaczeniu. Po wielu dekadach izolacji narzuconej przez reżim komunistyczny przybył do Albanii Pasterz Kościoła tak bardzo znienawidzonego i prześladowanego przez dyktatora. Katolicy wreszcie mogli wyjść z ukrycia i ze stodół, piwnic oraz górskich jaskiń powrócić do swych świątyń. Dla wielu wiernych Ojciec Święty był jedynie osobą z dalekiego Watykanu, sławną osobistością,...
Widuchowa: Ocalona z piekła
Swoje przeżycia spisała w autobiograficznej książce „Ocalona z piekła”, a o drodze nawrócenia wewnętrznego opowiada podczas licznych spotkań w Polsce, na które przychodzą rzesze nie tylko wierzących osób. Tak właśnie było 26 kwietnia 2013 roku w Widuchowej, podczas jedynego w regionie spotkania z Anną Golędzinowską.
* ZAPROSZENIE* CFD Kraków: Na drogach przebaczenia
W dniach 24-26 maja 2013 r. Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie zaprasza na sesję formacyjną pt. „Na drogach przebaczenia”. Spotkanie poświęcone tematowi pomocy ludzkiej i duchowej w procesie przebaczenia poprowadzi o. Stanisław Morgalla SJ - psycholog i kierownik duchowy, wykładowca w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, autor publikacji poświęconych życiu psychicznemu i duchowemu.
Meksyk: Koncert Muzyki Sakralnej w Méridzie
W niedzielę, 21 kwietnia, o godzinie 19.00, z inicjatywy ks. Marcina Czyża SDS, już po raz trzeci odbył się koncert muzyki klasycznej. W repertuarze znalazły się utwory takich kompozytorów jak Marc-Antoine Charpentier, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Cesar Frank, Georg Friedrich Handel, Franz Schubert i Ludwig van Beethoven.
Meksyk: Dzień skupienia dla rodziców kandydatów do Bierzmowania
Salwatoriańska Grupa Katechetyczna z Méridy, pod przewodnictwem ks. Marcina Czyża SDS, przewodniczącego Rady Parafialnej Eduardo Manzano Amaro i koordynatorki katechezy Ligii Gruintal G. Cantón, przygotowała i przeprowadziła dzień skupienia dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Albania: Kardynał Dziwisz w Tiranie
Z okazji obchodów 20. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Albanii przybył do Tirany metropolita krakowski Stanisław Kardynał Dziwisz. W czwartek, 25 kwietnia, przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej, celebrowanej w katedrze św. Pawła w Tiranie.
Strona 14 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010