Artykuły 2013

Kraków: Prymicje z dekretami
Dnia 31 maja 2013 roku salwatoriańscy neoprezbiterzy odprawili Mszę Świętą prymicyjną w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie-Zakrzówku. Na zakończenie Eucharystii przełożony prowincji ks. Piotr Filas wręczył im dekrety określające pierwsze zadania apostolskie:
RMS: „Pokochaj Miłość”
Już w najbliższy piątek, 31 maja w Trzebnicy, rozpocznie się XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej „Pokochaj Miłość”, organizowany przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS). O wydarzeniu napisał serwis ekai.pl.
Trzebinia: Dzięki nim poznają
Nieprzeciętny człowiek, Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan, przejęty słowami Janowej Ewangelii: „A to jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa”, rozpoczął ponadczasowe dzieło, które dzisiaj na całym świecie realizują członkowie Rodziny Salwatoriańskiej. Szczególną rolę odgrywają ci, który głoszą Słowo i udzielają sakramentów - kapłani....
Białoruś, Witebsk: Konsekracja kościoła i poświecenie domu zakonnego
W wigilię niedzieli Zesłania Ducha Świętego, dnia 18 maja 2013 roku, odbyła się uroczystość konsekracji kościoła pw. Ducha Świętego w Witebsku oraz poświęcenie nowego domu zakonnego salwatorianów. Liturgii przewodniczył abp mińsko-mohylewski Tadeusz Kondrusiewicz. 
Meksyk, Merida: Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego
W sobotę, 18 maja br., w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, już po raz czwarty odbyła się w Meridzie modlitwa ekumeniczna w „duchu” wspólnoty Taizé. Sobotni wieczór okazał się wspaniałą możliwością do śpiewu, modlitwy i medytacji nad Słowem Bożym z Ewangelii według św. Jana 16, 12-15: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej...
Meksyk, Merida: Bierzmowanie
Wigilia uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego była dniem szczególnym w kościele rektoralnym Naszej Pani Pocieszenia w Meridzie, na półwyspie Jukatan: młodzież uczęszczająca na katechezę przyjęła z rąk J.E. Abp. Emilio Carlosa Berlie Belauzarána sakrament bierzmowania.
CFD Kraków: Ukrzyżowany za nas, powstał z martwych
W dniach 30 maja - 2 czerwca 2013 r. Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie zaprasza na sesję formacyjną pt. „Ukrzyżowany za nas, został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego”. Spotkanie w ramach Szkoły Wiary poprowadzą Marko Ivan Rupnik SJ z ekipą Centro Aletti (Rzym) i Krzysztof Wons SDS z ekipą CFD (Kraków).
Zaproszenie: Czuwanie Fatimskie
W  najbliżaszą sobotę,  18 maja, odbędzie się pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie w trzebińskim sanktuarium maryjnym, którego opiekunami są salwatorianie. Rozpocznie się o godzinie 19.00 Drogą Krzyżową i będzie okazją, aby Dobremu Bogu, prze ręce Maryi, wynagradzać za grzechy świata. Będzie również przebiegało w duchu wdzięczności naszemu Panu za łaskę wyniesienia tej świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Mszy Świętej o godzinie 21.00 będzie...
RMS: Głowa do góry!
Od kilku dni ruszyły zapisy na największe salwatoriańskie spotkanie dla młodzieży w Polsce. Jubileuszowe, XX Salwatoriańskie Forum Młodych odbędzie się w dniach 6-15 lipca 2013 roku w Dobroszycach, pod hasłem „Głowa do góry!”. Od kilku dni strona promująca to wydarzenie ma nową szatę graficzną (www.20fm.pl ), gdzie zaprezentowano oficjalny plakat spotkania i wszystkie informacje organizacyjne.
Habilitacja ks. dra Bogdana Giemzy SDS
W dniu 9 maja 2013 r., w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, odbyło się kolokwium habilitacyjne ks. dra Bogdana Giemzy SDS. Salwatorianin zaangażowany jako adiunkt w Instytucie Teologii Pastoralnej w PWT we Wrocławiu, przedstawił rozprawę habilitacyjną pt. „Apostolski wymiar życia konsekrowanego w nauczaniu Jana Pawła II. Studium teologicznopastoralne”.
Strona 13 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010