Artykuły 2013

Salwatorianie Świeccy: Złożyli przyrzeczenia
Dnia 11 grudnia osiem osób, duchowo związanych z Towarzystwem Boskiego Zbawiciela, złożyło przyrzeczenia świadczenia o Bogu swoim życiem i pracą, w duchu założyciela salwatoriańskiej rodziny Sł. B. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Uroczyste przyrzeczenie jest wiążące przez okres dwóch lat. Salwatorianie Świeccy złożyli je na ręce ks. Daniela Jamrożego, podczas Eucharystii roratniej w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w...
Meksyk: Odnowienie ślubów zakonnych 2013
W niedzielę, 8 grudnia, radością wspólnego świętowania dzieliła się zakonna wspólnota salwatorianów z Campeche (Meksyk) wraz z grupą 90 salwatorianów świeckich. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 19.30 w kościele pw. św. Józefa Robotnika, w czasie której śluby zakonne odnowili księża: Sebastian Korczak, Jakub Trzópek i Andrzej Kusiak oraz brat zakonny Salvador Peñaloza Hernandez.
Meksyk: Patronalne święto szkoły Fray Angelico 2013
Wspomnienie liturgiczne błogosławionego Angelico (bł. Jana z Fiesole zwanego bratem Angelico czyli „bratem anielskim”), patrona salwatoriańskiego Liceum w Campeche, było świetną okazją do radosnego świętowania w gronie wychowawców, uczniów, przyjaciół oraz zaproszonych gości.
Elbląg: Jubileuszowo
Dnia 11 grudnia 2013 roku parafia pw. św. Brata Alberta w Elblągu obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył bp. Jan Styrna, a homilię wygłosił przełożony Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela ks. Piotr Filas SDS. W uroczystej koncelebrze wzięło udział znaczące grono kapłanów, wśród których nie zabrakło księży pochodzących z tej parafii oraz posługujących w niej w przeszłości.
Trzebnica: Peregrynacja Papieskiego Krzyża
Wielki Piątek 2005 roku. Wieczór. Droga Krzyżowa w rzymskim Colosseum. Ostatni Wielki Piątek bł. Jana Pawła II. Krzyż na piersi. Duchowe uczestnictwo w nabożeństwie prowadzonym przez Benedykta XVI. „Dziś, w środę, 27 listopada, ten sam krzyż jest u nas” - tak powitał krzyż w trzebnickiej świątyni proboszcz ks. Jerzy Olszówka.
Trzebnica: Żywa pamięć
Dnia 8 grudnia 2013 roku, w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, miała miejsce promocja książki ks. dra Ireneusza Kiełbasy pt.: „Ks. Profesor PWT dr hab. Antoni Kiełbasa SDS (1938-2010). Życie oraz działalność naukowa i dusz-pasterska”.
RMS: Program formacyjny na rok 2013/2014
Duszpasterze z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej przygotowali na nowy rok pracy duszpasterskiej 2013/2014 program formacyjny dla młodzieży. Jest to autorski program, którego celem jest pogłębienie i ożywienie wiary u młodego człowieka. „Wierzę i Przyjmuję” to dwie postawy, które człowiek powinien przyjąć wobec słów Jezusa Chrystusa: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony” (Mk 16,16). Dlatego zagadnienia wiary i Chrztu Św....
WSD Salwatorianów: Śluby bez granic
Dnia 8 grudnia 1881 roku w Rzymie O. Franciszek Jordan założył zgromadzenie zakonne, które później przyjęło nazwę Towarzystwo Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie). Każdego roku chcąc upamiętnić ten szczególny dzień salwatorianie odnawiają swoje śluby zakonne.  Kiedy Kościół czci Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, każdy z duchowych synów O Jordana na nowo w ślubach: czystości bezżennej, ubóstwie i posłuszeństwie...
Wrocław: Wigilijne spotkanie
W dniu 10 grudnia, w domu zakonnym salwatorianów we Wrocławiu przy ul. Matejki odbyło się niezwykłe wigilijne spotkanie. Czas radości rozpoczęła Eucharystia. Przy wspólnym stole i łamaniu opłatkiem spotkała się spora grupa Salwatorianów Świeckich oraz Akademicka Grupa RMS (Młodzi Salwatorianie) wraz z duszpasterzami ks. Michałem Pielą SDS i ks. Tadeuszem Muchą SDS.
Murqina, Albania: Mikołajkowe prezenty
Św. Mikołaj w tradycji chrześcijańskiej znany jest i czczony jako opiekun ubogich i orędownik tych, którzy znajdują się w potrzebie. Ziemskie życie biskupa z Miry odznaczało się nie tylko pobożnością, ale także wyczuleniem na niedolę bliźnich. Powszechnie był znany jako ten, który obdarowuje prezentami i po dziś dzień jego kult szerzy się po świece. Tegoroczne obchody odpustowe ku czci św. Mikołaja we wsi Murqina w Albanii upłynęły w sposób...
Strona 1 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010