Artykuły 2012

WMS: Samarytańska posługa wobec chorych i ubogich
Przez okres całego roku praca w Wolontariacie Misyjnym „Salvator” szła pełną parą. Można by powiedzieć: „Kolejny wolontariat; ileż można?!”. Ale przecież „żniwo wielkie, a robotników wciąż mało”. Różni ludzie - jeden cel, rozwój dzieła misyjnego. I właśnie tę celowość działania w wolontariuszach widać najbardziej  - wszystko ku przekazaniu całemu światu Jezusa Chrystusa.
WM "SALVATOR": Udział w misyjnym dziele Kościoła
„Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5,14)”. W „roku wiary” (choć nie tylko!), zachęceni przez Ojca Świętego, by „ukazywać ludziom blask Słowa prawdy” oraz „dawać konsekwentne świadectwo wiary” chcą „iść na drogi współczesnego świata” i zachęcać innych do wiary w Pana Jezusa.
CFD Zaproszenie: Powrót do lectio divina. Nowa wiosna Kościoła
Z okazji 15. rocznicy istnienia Centrum Formacji Duchowej w Krakowie organizuje pięciodniową sesję poświęconą praktyce lectio divina, w której Centrum od początku istnienia upatruje drogę duchowej wiosny Kościoła. Spotkanie rozpocznie się we środę, 7 listopada 2012, o godz. 15.30, a zakończy w niedzielę, 11 listopada 2012, około godz. 13.00.
Kraków: Nowy Przełożony Generalny
"Kapituła generalna zwyczajna wybiera przełożonego generalnego i jego konsultorów na sześć lat…” Te słowa salwatoriańskich reguł zakonnych, dnia 17 października 2012 roku, ponownie stały się faktem. Jedenastym przełożonym generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela wybrany został ks. Milton Zonta.
Albania: Drzwi Wiary otwarto
Rok Wiary, zainaugurowany w Kościele powszechnym dnia 11 października, ma pomóc wierzącym w bliższym przyjrzeniu się tajemnicy wiary. W związku z tym w kościele p.w. męczeńskiej śmierci Jana Chrzciciela w Bilaj zorganizowano trzydniowe rekolekcje parafialne. Ćwiczenia duchowe zainicjował biskup pomocniczy diecezji Tirana-Durres bp George Frendo OP, wygłaszając konferencję, podczas której przybliżył zgromadzonym treść listu apostolskiego „Porta...
CFD Trzebinia: Abp Mokrzycki o modlitwie w życiu Jana Pawła II
W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini 15 października br. odbyła się inauguracja drugiego roku Szkoły Formatorek Zakonnych. Uroczystej Mszy Świętej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz łaciński archidiecezji lwowskiej.
RMS: Zaskakująca pielgrzymka
„Tajemnica wiary” – tak określił to, co miało miejsce w sobotę (13 października) w Trzebnicy, Przewodnik Wrocławskiej Pielgrzymki, słynny i znany większości osób – Orzech. Otóż do grobu św. Jadwigi Śląskiej przybyła Piesza Pielgrzymka z Wrocławia, a fenomen tego wydarzenia polegał na zaskakującej dużej liczbie pątników: ponad dziesięć tysięcy osób.
RMS: Kurs dla animatorów
Kolejne spotkania w ramach kursu dla animatorów, organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, rozpoczęte. Inauguracyjny zjazd edycji miał miejsce w samej Warszawie, gdzie w piątkowe popołudnie, 5 października, zjechała się młodzież z całej Polski. Frekwencja uczestników kursu okazała się niebywale duża – przybyły 32 osoby, co potwierdziło przypuszczenia duszpasterzy RMS-u, że miejsce będzie dogodne dla wszystkich, zarówno dla tych z...
Meksyk, Campeche: Semana Salvatoriana (Tydzień Salwatoriański)
Świętowanie Tygodnia Matki Zbawiciela przez wspólnotę w Campeche stało się już tradycją. W tym roku miało ono miejsce dwa tygodnie wcześniej, ze względu na kapitułę generalną Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. W obchodach, trwających od 24-28 września wzięło udział grono nauczycielskie, uczniowie oraz zaproszeni goście. Każdy dzień tygodnia dedykowano innemu wezwaniu i wizerunkowi Matki Zbawiciela.
Śp. Ks. Krzysztof Jagiełło, 1975-2012
Dnia 26 września 2012 roku, nieopodal kościoła filialnego w Wielkiej Lipie, w drodze do obornickiego liceum, w którym katechizował, zmarł Ks. Krzysztof Jagiełło. Informacja o Jego nagłej śmierci poruszyła społeczność polskiej prowincji, środowiska w których pracował i rodzinną Trzebnicę. Przeżył 37 lat.
Strona 6 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010