Artykuły 2012

Albania: Ze św. Mikołajem w Roku Wiary
Postać św. Mikołaja dobrze jest znana nie tylko dzieciom, ale i dorosłym niemal na całym świecie. Tak też jest w albańskiej miejscowości Murqina,gdzie w małym wiejskim kościółku katolicy gromadzili się przez trzy dni oddając cześć swojemu Patronowi. Triduum zorganizowane z okazji odpustu św. Mikołaja dało wiernym okazję do żarliwej modlitwy i pogłębionej refleksji nad swoją wiarą.
Koczurki: Przygotowania do pielgrzymki konnej
Przygotowania do VIII Pielgrzymki Konnej do Lichenia  można uważać za rozpoczęte. Wraz z Komandorami Pielgrzymki odbyło się kilkanaście spotkań z Dobrodziejami i Gospodarzami, którzy pomagają pielgrzymom w siodle na szlaku. Jedno spotkanie należy do szczególnych.
SOP: Zbawiciel na fali
„SDS czyli Same Dobre Sprawy” to tytuł stałej audycji radiowej, którą od dnia 6 grudnia, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, Salwatoriański Ośrodek Powołań będzie prowadził na antenie Radia Fara Archidiecezji Przemyskiej. Duszpasterze SOP-u z wielką radością dzielą się informacją, że również w ten sposób mogą głosić innym Zbawiciela.
RMS: Nie tylko salwatorianie! Kolejne grupy!
Kolejnymi miejscami na drodze kampanii informacyjnej Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej były salwatoriańskie parafie w Obornikach Śląskich (21-24 XI) oraz w Krzyżu Wielkopolskim (22-25  XI). Ciekawostką, którą warto podkreślić jest zasięg przeprowadzonej akcji w Krzyżu, gdzie dzięki uprzejmości duszpasterzy diecezjalnej parafii w Krzyżu duszpasterze RMS-u dotarli do szkół średnich: liceum i technikum.
Studio Katolik: Biblio, ojczyzno moja...
Najnowszy film Studia Katolik, pt. "Biblio, ojczyzno moja" został przygotowany z myślą o tym, by zachęcić do modlitewnego czytania Biglii i rozkochać w Słowie, którego nie zastąpi żadne inne słowo. Dotyka on tematyki duchowości, kryzysu modlitwy i wiary. Odpowiedzią na aktualne problemy człowieka jest Słowo Boże - zawsze żywe, aktualne, kierowane przez Pana Boga do każdego z osobna, w konkretnym czasie i w konkretnej rzeczywistości.
Konno do nieba bram
V Zaduszki Jeździeckie odbyły się we wrocławskiej bazylice garnizonowej, gdzie powstaje Kaplica Kawalerii i Jeździectwa Polskiego. W czasie tradycyjnego już spotkania zaduszkowego miłośnicy koni wspominali 20 listopada swoich zmarłych przyjaciół – jeźdźców, hodowców, powożących, kowali, weterynarzy, ludziuprawiających rozmaite sportowe dyscypliny jeździeckie.
18-tka RMS-u
Dnia 11 listopada br. minęło 18 lat od momentu oficjalnego powstania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Z tej okazji 17 listopada w Trzebnicy odbyły się uroczystości jubileuszowe. Wzięli w nich udział licznie przybyli współbracia z salwatoriańskich parafii, na czele z ks. Prowincjałem Piotrem Filasem. Uroczystości, połączone z kursem animatorskim, rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej w bazylice św. Jadwigi.
Meksyk: Bicicletada salvatoriana
Młodzież i dzieci z salwatoriańskiej parafii w Campeche po raz kolejny zadziwili swoją kreatywnością i radosnym przeżywaniem wiary. Tym razem w ramach obchodów rocznicy założenia parafii oraz grupy młodzieży salwatoriańskiej zdecydowano się na zorganizowanie pielgrzymki rowerowej z Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe do bram świątyni parafialnej San José Obrero.
Seminarium salwatorianów: Fundamenty kryzysu wychowania
W poniedziałek, 19 listopada, w seminarium salwatorianów w Bagnie, odbył się wykład otwarty prof. nzw. dr hab. Kazimierza Koraba na temat: "Fundamenty kryzysu wychowania". Na początku prelegent przedstawił definicję wychowania, odwołującą się nie do wprowadzania dyscypliny, lecz do  niejakiego „ruszenia z miejsca”, nawet jeśli rusza się na początku w złym kierunku.
SOP: Wierzę w Boga w Bagnie
Rozpoczął się cykl jesiennych dni skupienia zaplanowanych i prowadzonych przez duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Pierwszy z nich odbył się w dniach 16-18 listopada 2012 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie.
Strona 3 z 20

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010