Artykuły 2012

RMS: Styczniowe akcje
Spotkanie Sylwestrowe mamy już za sobą, pozostały po nim wspomnienia i zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy. Tymczasem korzystając z dobrodziejstwa i gościnności księży proboszczów, duszpasterze RMS-u rozjechali się w dwa różne kierunki naszego pięknego kraju w pierwszej połowie stycznia (Gryfino, położone w niedalekiej odległości od Szczecina oraz Warszawa i Piastów). W każdym z tych miejsc zostały przeprowadzone katechezy...
CFD Kraków: Biblijni świadkowie wiary
„Biblijni świadkowie wiary” – pod takim tytułem ukazał się pierwszy w 2012 roku numer kwartalnika „Zeszytów Formacji Duchowej” związanego z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Biorąc do ręki najnowszy numer „Zeszytów” można spotkać się z bohaterami biblijnymi, którzy stanęli na drodze wiary arcybiskupa Bruno Forte.
CFD Kraków: Kocham Kościół Jezusa Chrystusa
W dniach 20-22 stycznia 2012 roku w krakowskim Centrum Formacji Duchowej odbyła się sesja zatytułowana "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa". Spotkanie zorganizowane w ramach Szkoły Kierownictwa Bożego prowadził biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Uczestniczyło w nim 150 osób.
Katolik.tv: Spotkanie wolontariatu misyjnego "w kadrze"
W dniach od 18 do 20 listopada 2011 odbyło się w Zakrzowie kolejne ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Hasłem przewodnim była zachęta: ZOBACZ! Zobacz na czym budujesz; swoją wiarę; czego ci brakuje; na ile cię stać; skąd pochodzi twoja siła; gdzie szukasz? Chwile spędzone w Zakrzowie były przede wszystkim okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i drugim człowiekiem, a wszystko w duchu misyjnym. OBEJRZYJ FILM!
Afganistan: Kolęda czyli odwiedziny duszpasterskie w COP Aryan
Od Uroczystości Objawienia Pańskiego czyli od Trzech Króli w bazie Aryan rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie, znane w polskiej tradycji pod nazwą „kolędy”. Kapelan COP Aryan ks. por. Ireneusz Biruś SDS odwiedzał „izby żołnierskie”, w których żołnierze X zmiany PKW Afganistan mieszkają i odpoczywają po ciężkiej służbie.
Elbląg: Relikwie Jana Pawła II w szpitalu
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II zagościły na stałe w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Uroczystość instalacji relikwii odbyła się 16 grudnia 2011 roku. Uroczystego aktu instalacji dokonał ordynariusz diecezji elbląskiej ks. biskup Jan Styrna, w obecności księży kapelanów szpitala: ks. Józefa Barona SDS, ks. Rafała Pasternaka SDS, ks. Mitrata Andrzeja Sroki z Kościoła Grekokatolickiego i ks. Marka Antonowicza z Autokefalicznego...
Zakopane: Niecodzienne kolędowanie
W uroczystość Objawienia Pańskiego salwatoriańska parafia pw. NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem-Antałówce gościła chór „Catharina” z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach Śląskich. Chórzyści oprawili muzycznie liturgię niedzielnych Mszy Św., a po sumie dali koncert nagrodzony owacją.
RMS Trzebnica: Weszli w nowe...
Blisko 40 młodych z różnych stron Polski spędziło wspólnie przełom starego i nowego roku w Trzebnicy na spotkaniu organizowanym przez RMS. W dniach 29 XII – 1 I młodzież prowadzona przez duszpasterzy RMS-u miała okazję zastanowić się nad tym jak wyglądał miniony rok i „wejść w nowe” jak głosiło hasło spotkania sylwestrowo – noworocznego. Oprócz wspólnej zabawy, modlitwy i przygotowań do sylwestra, wspólnej wigilii i...
Strona 20 z 20

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010