Artykuły 2012

RMS: Zasypane Zakopane w kościele i o Kościele
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zakończył ostatni turnus rekolekcji zimowych, które tym razem miały miejsce w stolicy Tatr: Zakopanem. W dniach 11-18 lutego, w naszym salwatoriańskim domu przy Bulwarach Słowackiego, młodzież akademicka z różnych stron Polski wzięła udział w rekolekcjach. Była to wspólna akcja RMS i WMS inicjowana przez duszpasterzy RMS-u. Zimowa pogoda dopisała i oprócz rozważań na temat swojego miejsca w Kościele, uczestnicy wraz...
Kraków: "My salwatorianie polskiej prowincji..."
Zakończyła się XXIX Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która trwała od 13 lutego br. w Krakowie. Uroczystej Mszy Świętej zamykającej spotkanie przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas. Wygłosił też okolicznościowe kazanie i złożył uroczyste wyznanie wiary.
Kraków: Wyrażam zgodę
Zakończył się trzeci dzień obrad XXIX Kapituły Prowincjalnej Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestnicy dokonali wyboru nowego zarządu prowincji, którego członkowie będą realizowali swoje zadania w kolejnej trzechletniej kadencji.
Kraków: Poznać, Pokochać, Głosić
Dnia 13 lutego 2012 roku w domu zakonnym w Krakowie-Zakrzówku rozpoczęła się XXIX Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.  Kapituła zebrana na sesji jest w sposób nadzwyczajny najwyższą władzą w prowincji. Uroczystej Eucharystii otwierającej spotkanie przewodniczył ks. bp Damian Muskus z Krakowa.
Węgry: Kopać z pasją i chrześcijańską miłością
W dniach od 6 do 10 lutego 2012 roku w Gyula na Węgrzech odbyły się VI Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarzem mistrzostw była Diecezja Szeged-Csanadi, gdzie swoją posługę w Katolickiej Akademii Piłkarskiej pełni ks. Robert Dłubała SDS. Jemu to ks. Biskup Laszlo Kiss-Rigo powierzył organizację mistrzostw, w których udział wzięło 11 drużyn narodowych.
Więciórka: Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca
W małej, salwatoriańskiej parafii w Więciórce, dnia 29 stycznia, odbyła się - już po raz czwart - Świąteczna Akcja Gorących Serc.  Ks. Dariusz Sikorski SDS wraz z zespołem SAVIOUR zadbali o rozpalenie serc przez wspólne kolędowanie nowo narodzonemu Jezusowi.
RMS: Znaleźli swoje miejsce w Kościele
Dwa turnusy rekolekcji zimowych w Międzybrodziu Bialskim za nami. Ponad 60 osób przez dwa tygodnie zastanawiało się nad tym „po co nam Kościół” i „jakie jest w Nim moje miejsce”. Mimo siarczystych mrozów, dochodzących w górach do prawie 30 stopni poniżej zera, atmosfera była gorąca i przyjazna.
USA: Święto życia konsekrowanego
W środę, 1 lutego 2012 roku, do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville przybyli polscy zakonnicy, pracujący w Chicago i okolicach. Odpowiedzieli oni na zaproszenie salwatorianów z Merrillville, aby wspólnie, w polskim gronie, świętować Dzień Życia Konsekrowanego. Byli obecni przedstawiciele następujących zgromadzeń i zakonów: karmelici bosi, werbiści, chrystusowcy, zmartwychwstańcy, ksiądz filipin, brat jezuita, siostry misjonarki...
Afganistan: Katechezy przedmałżeńskie w COP Aryan
W bazie COP Aryan panuje zimowa aura. Żołnierze stacjonujący w bazie zgrupowania BRAVO wykorzystali ten czas na przygotowanie się do sakramentu małżeństwa. W katechezach przedmałżeńskich uczestniczyło 27 żołnierzy, którzy rozważali czym jest sakrament małżeństwa i jak należy się do niego przygotować.
Wolontariat Misyjny Salvator: Włącz myślenie
Salwatoriański wolontariat misyjny zaprasza na spotkanie ogólnopolskie, które odbędzie się w krakowskim klasztorze salwatorianów, przy ul. św. Jacka 16, w dniach 17-19 lutego br. Temat spotkania: „Włącz myślenie”, zogniskowany będzie na relacji wiary i rozumu, przy silnym akcencie położonym na roztropność, która opiera się na wierze.
Strona 19 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010