Artykuły 2012

Afganistan: Pożegnanie z COP Aryan
Pobyt żołnierzy X zmiany PKW Afganistan w COP Aryan dobiega końca. Jednak zanim pierwsze pododdziały opuściły bazę z wizytą przybył dowódca zmiany gen. bryg. Piotr Błazeusz, który wręczył żołnierzom medale ISAF i podziękował za służbę oraz wysiłek włożony w powstanie bazy.
Trzebnica: Strefa Rodziny
W parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy trwa cykl spotkań dla młodych małżeństw organizowany pod hasłem „Strefa Rodziny”. Warsztaty rozpoczęły się w styczniu i potrwają do czerwca bieżącego roku. Ich celem jest wzmacnianie więzi małżeńskich i rodzicielskich.
RMS: Małe cuda w Trzebnicy
Dostrzec te „małe cuda”, które każdy z nas otrzymuje w życiu, nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy razem, ale i potem, kiedy wracamy do domu, szkoły, codzienności – są to słowa jednej z uczestniczek dnia skupienia RMS-u w Trzebnicy, który miał miejsce w sobotę 10 marca. Tematem tego salwatoriańskiego spotkania dla młodzieży były słowa: „Kim wy jesteście?”.
CFD Kraków: Rekolekcje wyższych przełożonych zakonów męskich
W dniach od 5 do 10 marca, w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, miały miejsce rekolekcje dla wyższych przełożonych zakonów męskich. Zorganizowane zostały we współpracy z Konferencją Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Poslce.
WSD Salwatorianów: Kolejna wygrana
W sobotę 3 marca drużyny seminarium świdnickiego i seminarium w Bagnie rozegrały ostatni już mecz w fazie grupowej, który zakończył się zwycięstwem salwatorianów 3:1. Po spotkaniu podkreślali oni, że mecz ten był dla nich najtrudniejszym z dotychczasowych.
Katolik.tv: "Budżet – otworzyć się na łaskę miłowania"
Na III Niedzielę Wielkiego Postu ks. Rafał Chwałkowski SDS proponuje refleksję, o tym czy swoista chrześcijańska „waluta”, którą jest miłość ma jakąkolwiek wartość we współczesnym świecie, kto tak naprawdę decyduje o budżecie i nim zarządza oraz jak pomysłowo zaplanować swój budżet życia?
Białoruś: Walka duchowa
W dniach 24-26 lutego, w Brasławiu, w klasztorze Sióstr Eucharystek odbyło się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne pt. „Walka duchowa”. Konferencje wygłosił ks. Aleksander Żarnasiek MIC i ks. Tadeusz Dobrowolski SDS. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać rozważań o planowaniu swojego czasu, o naturze i sposobach walki z pokusami, o biblijnych obrazach związanych z walką duchową, a także o zróżnicowanych przejawach działania złego...
SOP: Zaproszenie na czuwanie fatimskie dla maturzystów
W nocy z dnia 16/17 marca 2012 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędzie się czuwanie maturzystów. Tematem będą słowa św. Pawła Apostoła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.
Albania, Bilaj: Zamieszkała u nich Matka Ubogich
Wielkopostna wędrówka wiernych ku Wielkanocy i radosnemu świętowaniu Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela prowadzi przez post, modlitwę i jałmużnę. By pomóc wiernym owocniej przeżyć ten czas nawrócenia, salwatoriańscy duszpasterze parafii Bilaj, przygotowali dla swych podopiecznych rekolekcje wielkopostne.
Katolik.tv: Projekt: życie - Cele
Kluczowe dla projektu życie jest przekonanie, że cel istnieje – że nasze dążenia mają sens i swój cel – końcowy i te, poboczne. Nicholas Machiavelli zasłynął głównie z myśli: Cel uświęca środki. Czy cel może sprawić, że środki staną się dobre? Czy można nie zważając na przeszkody dążyć do celu? Celem jest życie wieczne, projekt jest pisany – życie jest przeżywane – by cel osiągnąć.
Strona 17 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010