Artykuły 2012

Zaproszenie: Międzynarodowy Plener Plastyczny w Trzebnicy
W dniach 17-26 sierpnia 2012 roku odbędzie się I Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2012. Organizatorami Pleneru są Salwatorianie i Siostry Boromeuszki z Trzebnicy. W Plenerze wezmą udział artyści z Polski oraz z Niemiec i Ukrainy, posługujący się różnorodną techniką: malarstwo, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, rzeźba w kamieniu, drewnie, grafika. Podczas pleneru są planowane spotkania autorskie z artystami.
Katolik.tv: Projekt: Życie, "Sprawdzalność"
Jeżeli życie traktujemy jako projekt doczesny, ludzki wówczas jego sprawdzalność jest zerowa, jeśli jednak wierzymy, że nasze życie zostało zaplanowane przez Boga, wówczas On sam staje się dla nas Gwarancją, że podjęty przez nas Jego projekt może zakończyć się 100% sukcesem. Ten sukces to nowe życie w Chrystusie.
Katolik.tv: Projekt: Życie, "Jestem... grzesznikiem"
Dzisiaj słowo "grzesznik" chyba wychodzi z użycia. Łatwiej powiedzieć, że coś nie wychodzi, że są chwilowe problemy, trudności... O grzechu to już niezręcznie mówić. Tymczasem w Psalmie Responsoryjnym czytamy niezmiennie "zmiłuj się nad nami Panie, bo jesteśmy grzeszni". Co to za prawda dotyka, obciąża i uwiera człowieka?
Australia: Współpracownicy Salwatoriańscy
W sobotę 24 marca grupa Współpracowników Salwatoriańskich z Gosford, Pymble i Pittwater, w liczbie 22 osób, spotkała się na dniu skupienia w Somersby, który prowadził ks. Robert, salwatorianin pracujący w Australii. Temat do refleksji – doświadczenie Krzyża w życiu Ojca Franciszka Jordana – zaczerpnięto z „Dziennika duchowego” oraz „Zachęt i napomnień” Założyciela Rodziny Salwatoriańskiej.
Albania: Radość w Panu
Obchody XXVII Światowego Dnia Młodzieży w diecezji Tirana-Durres miały miejsce dnia 31 marca, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Laczu. Młodzież zgromadziła się pod hasłem zaczerpniętym z Orędzia Benedykta XVI na ten dzień, którym było: „Radujcie się zawsze w Panu!” (Flp 4,4).
Seminarium salwatorianów: Smok posoborowy
Z inicjatywy koła naukowego alumnów seminarium salwatorianów w Bagnie, odbyło się spotkanie z ks. dr. Robertem Skrzypczakiem  - z wykształcenia psychologiem, a także dogmatykiem, autorem książki „Chrześcijanin na rozdrożu”. Rozpoczęło się ono 30 marca o 19.30, w Sali Dębowej. Jego tematem był „Kryzys posoborowy w Kościele w XX wieku”.
SOP Trzebinia: W dobrych zawodach wystąpiłem
Czas matury, czas końca szkoły średniej to ważny moment w życiu młodego człowieka. Pewien etap życia się kończy, ale zaczyna się następny, kiedy młoda osoba coraz bardziej bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i za swoje życie. W nocy z 16 na 17 marca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini miało miejsce czuwanie młodzieży, podczas którego młodzi dziękowali Bogu za miniony czas, ale także prosili o dobrą przyszłość dla siebie, aby potrafili podejmować dobre...
Albania: "W Jego ranach uzdrowienie"
Po wielkopostnych rekolekcjach w Bilaj, przyszła kolej na ćwiczenia duchowe w kolejnej wsi należącej do parafii. We wtorek, 20 marca, przyjechał do Murqiny rekolekcjonista don Prekë Lazraj - dyrektor albańskiego Radia Maryja. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „W Jego ranach uzdrowienie”.
Katolik.tv: Projekt: życie – "Cecha nowości"
Dlaczego nie ma dwóch takich samych osób? Dlaczego nawet bliźniacy różnią się od siebie? Skąd pochodzi ta wyjątkowość? Dwie najważniejsze cechy projektu to czasowość i nowość. Projekt: życie zawiera w sobie 100% nowości, dlatego że każde ludzkie życie jest nową jakością, jest niepowtarzalną rzeczywistością.
Albania: Dzień skupienia z Małym Bratem
Dzieci i młodzież z grup parafialnych wioski Murqine gorąco przyjęli w swym kościele Małe Siostry Jezusa, które przyjechały z Tirany. Dwie siostry zorganizowały dla młodych wielkopostny dzień skupienia. W oparciu o duchowość bł. Karola de Foucauld zaproponowały refleksję nad znaczeniem pustyni w życiu duchowym chrześcijanina.
Strona 16 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010