Artykuły 2012

CFD Kraków: "Duchowość i sny"
Sny wpisane są w życie człowieka. Od dzieciństwa aż po śmierć towarzyszą w jego rozwoju. Przez wielu są lekceważone, niezauważane, zbyt szybko zapominane, przez innych magicznie interpretowane i nadużywane w podtrzymaniu własnej niedojrzałości. W psychologii przyjmowane są jako cenny materiał poznania i rozumienia człowieka, szczególne zaś miejsce znajdują na kartach Biblii, gdzie niejednokrotnie są miejscem spotkania z Bogiem. Jak przyjąć i wykorzystać sny, aby...
Kanada: Refleksja nad posługą w cieniu Klonu
W dniach 16-19 kwietnia 2012 roku w Vancouver odbyła się kapituła Regionu Kanadyjskiego Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestniczyło w niej trzech salwatorianów z Halifax'u, sześciu pracujących w prowincji Alberta, dwóch z Burnaby i czterech z Vancouver. Wybrano nowy zarząd regionu.
Oborniki Śląskie: "Odzyskiwanie pamięci"
Dnia 14 kwietnia 2012 roku w Obornikach Śląskich odbyły się niezwykłe „warsztaty ćwiczenia pamięci”. O godzinie 18.30 oborniczanie - podkreślając odświętny i wyjątkowy charakter tego momentu ubiorem, flagami i emblematami narodowymi - zebrali się przy Rondzie im. śp. Aleksandry Natalli-Świat, aby upamiętnić ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.
Merrillville, USA: Gwiaździści u salwatorianów
W niedzielne przedpołudnie, w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, na placu przed Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville, pojawiło się kilkuset motocyklistów, głównie z Chicago i okolic. Dwóch przyjechało na motorach aż z Nowego Jorku. W niedzielne przedpołudnie, w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, na placu przed Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville, pojawiło się kilkuset motocyklistów, głównie z Chicago i...
Trzebnica: Kurs animatorów
Kwietniowy kurs animatorów jest już przedostatnią odsłoną spotkania młodzieży, wspierającej salwatorianów. Młodzi ludzie skupieni w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej i Salwatoriańskim Ośrodku Powołań przez cały ostatni weekend (13-15 IV) zdobywali w Trzebnicy cenne doświadczenie. Kurs miał formę warsztatów, podczas których uczestnicy, w liczbie około czterdziestu osób, poznawali tajniki zabaw integracyjnych i metod biblijnych w prowadzeniu...
Magazyn Salwator: Owce i ich pasterze
Jakie są dzisiejsze owce i jak układają się ich relacje z pasterzami? Owce w duszpasterstwie młodzieży, owce w Kamerunie, owce w wolontariacie, owce na boisku… Bo właśnie owcom i ich pasterzom poświęcony został najnowszy numer magazynu „Salwator”, w którym pasterze – biskupi i pasterze – kapłani dzielą się swoją refleksją i doświadczeniem posługi wśród powierzonej ich trosce owczarni, jaką jest Kościół.
Wydawnictwo SALWATOR: Zaproszenie na targi wydawców katolickich
W dniach 20-22 kwietnia 2012 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się XVIII Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo SALWATOR zajmie stoisko nr 62, gdzie zaprezentuje większość nowości, jakie ukazały się w 2011 oraz 2012 roku, a także wystawi książki, cieszące się dużą popularnością. Wydawnictwo przygotowało wiele atrakcji dla klientów.
Śp. Ks. Michał Huk (1927-2012)
W Wielki Czwartek, 5 kwietnia 2012 r., w szpitalu we Wrocławiu zmarł ks. Michał Huk SDS. Jego pogrzeb odbył się dnia 11 kwietnia w kościele parafialnym w Bagnie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas. W pogrzebie uczestniczył również wikariusz biskupi ks. mitrat Julian Hojniak z Zielonej Góry. Po uroczystości kościelnej trumnę z ciałem ks. Michała Huka złożono w miejscowym grobowcu zakonnym.
Zeszyty Formacji Duchowej: Jak pomagać osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych?
W dniach 1-3 kwietnia 2011 roku, w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego, odbyło się w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, spotkanie pt. „Jak pomagać osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych?”. W połowie kwietnia 2012 roku, jego treści, dostępne dotąd w formie zarejestrowanych na żywo nagrań (www.katolik.tv), zostały wydane drukiem w 55. numerze kwartalnika „Zeszyty Formacji Duchowej”.
RMS: Zaproszenie na Festiwal Piosenki Religijnej
Od 1996 roku, w pierwszych dniach maja, odbywał się w Mikołowie Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej Pokochaj Miłość. W sumie odbyło się trzynaście edycji festiwalu. Ostatnia z nich, z powodu przeniesienia siedziby Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej do Trzebnicy, podzielona została na dwie części. W Mikołowie odbyła się edycja dziecięca, a w Trzebnicy edycja młodzieżowa. W spotkaniach festiwalowych na przestrzeni lat uczestniczyło kilkaset młodych ludzi prezentujących...
Strona 15 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010