Artykuły 2012

Węgorzewo: Na Mazurach znów rozwinięto żagle
Dnia 29 kwietnia 2012 roku, Mszą Świętą odpustową ku czci Dobrego Pasterza, rozpoczęto nowy sezon żeglarski na Mazurach. Eucharystii przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił duszpasterz żeglarzy ks. Rafał Chwałkowski SDS. Dokonał on też uroczystego poświęcenia żeglarskiej kapliczki, która jest wotum żeglarzy i ratowników za 60 lat istnienia Klubu Morskiego LOK w Węgorzewie.
CFD Kraków: Odnowa odnowy – dla przełożonych i formatorów
W dniach 15-17 maja 2012 roku Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie organizuje sesję formacyjną "Odnowa odnowy. W jakim kierunku podążać?", poświęconą odnowie życia zakonnego i adresowaną do wyższych przełożonych męskich i żeńskich instytutów zakonnych, zarządów lokalnych i odpowiedzialnych za formację.
Elbląg: Pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II
Dnia 1 maja 2012 r. o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, przy relikwiach bł. Jana Pawła II, została odprawiona Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w pierwszą rocznicę jego beatyfikacji.
WSD Bagno: Salwatoriańscy siatkarze w finale mistrzostw Polski
Po tym, jak reprezentacja WSD Bagno przeszła „jak burza” eliminacje do turnieju finałowego II Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Zakonnych i Diecezjalnych w siatkówkę, oczekiwania zawodników i kibiców siatkówki w Bagnie były mocno wyśrubowane.
Węgry: Salwatorianie świeccy po raz pierwszy
Dnia 28 kwietnia rodzina salwatoriańska na Węgrzech zorganizowała pierwsze spotkanie salwatorianów świeckich w tym kraju, które odbyło się w Domu Rekolekcyjnym Mater Salvatoris w Gödöllő-Máriabesnyő. W spotkaniu tym wzięły udział osoby zainteresowane posłannictwem salwatorianów świeckich, które przybyły przede wszystkim z parafii, w których pracują salwatorianie (Csörög, Galgahévíz, Sződ i...
Seminarium: Salwatoriańska młodzież przy grobie ks. Tomasza Weiganga SDS
W drodze na finał II Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych Zakonnych i Diecezjalnych w siatkówce reprezentanci WSD Bagno zatrzymali się w Świętochłowicach-Lipinach. Tam wraz z ks. Ireneuszem Kiełbasą odwiedzili grób śp. ks. Tomasza Weiganga.
Katolik.tv: "Kościół naszym domem"
Hasło obecnego roku duszpasterskiego brzmi "Kościół naszym domem". Ubiegłoroczne hasło "W komunii z Bogiem" inspirowało do budowania relacji z Panem Bogiem i świadomej pracy nad relacjami z bliźnimi. Tegoroczne stanowi zachętę, aby dostrzec wspólnotę, działać dla jej dobra oraz dostrzec i docenić struktury, które przez tysiąclecia były tworzone w Kościele.
Elbląg: Piesza pielgrzymka do Świętego Gaju
W sobotę, 21 kwietnia, odbyła się Piesza Pielgrzymka Diecezji Elbląskiej do Świętego Gaju. Oczywiście nie mogło brakować na niej grupy Salvator – Redemptor z Elbląga, której przewodnikiem jest redemptorysta o. Maciej Ziębiec. Wraz z nim szedł jego współbrat, o. Stanisław Madejczyk. Z parafii salwatorianów, pw. św. Brata Alberta, udała się duża grupa pielgrzymów wraz z ks. Piotrem Pająkiem SDS i z dk. Michałem Gołębiowskim...
Wydawnictwo SALWATOR: XVIII Targi Wydawców Katolickich
Kolejne Targi Wydawców Katolickich za nami. W pięknych wnętrzach Arkad Kubickiego w Warszawie, z oferty wydawniczej SALWATORA skorzystało ponad tysiąc czytelników. Stoisko nr 62 przyciągało w tym roku dobrze dobraną literaturą oraz radosną kolorystyką.
Śp. Ks. Andrzej Józef Pitlok SDS (1920-2012)
Dnia 20 kwietnia 2012 roku, w godzinach wieczornych, w domu zakonnym w Mikołowie,  dożywszy sędziwego wieku 92 lat, zmarł ks. Andrzej Józef Pitlok. Był on człowiekiem modlitwy i wielkiej gorliwości. Interesowały go sprawy związane z mistyką chrześcijańską i z eschatologią. Sam napisał i wydał kilka opracowań z tym związanych.
Strona 14 z 20

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010