Artykuły 2011

Albania: Na szczycie Karmelu
Poniedziałkowe święto niepodległości Albanii było okazją do spotkania się młodych osób zrzeszonych w grupach parafialnych prowadzonych przez salwatorianów w Kopliku i Bilaj. Dzień skupienia młodzieży salwatroaińskiej miał miejsce na górze, gdzie znajduje się jedyny w Albanii klasztor sióstr karmelitanek, nieopodal wsi Nenshat.
Trzebinia: Intronizacja relikwii bł. Jana Pawła II
W niedzielę, w dniu 27 listopada, w Sankuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini intronizowano uroczyście relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Wprowadzeniu relikwii polskiego papieża przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Żydek SDS, a Słowo Boże wygłosił ks. Edward Toman SDS. Intronizowano kroplę krwi Jana Pawła II. Są to relikwie pierwszego stopnia. Po Mszy Świętej każdy mógł ucałować relikwie.
CFD Kraków: Tęsknota za Ojcem
Ukazała się publikacja książkowa autorstwa ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. "Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz [Mt 6, 9-13], Wydawnictwo Salwator, Kraków. Stanowi ona pokłosie sesji formacyjnej zorganizowanej w dniach 26-28 listopada 2011 roku w CFD w Krakowie. Treści tego spotkania, które odbyło się w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym, są dostępne również w formie nagrań.
CFD Kraków: Życie duchowe i... czasy ostateczne
Rozmowom o czasach ostatecznych nierzadko towarzyszy ciekawość, niepewność i lęk przed nieznaną godziną. Ewangelia Mateusza uczy innego spojrzenia. Mówi o drugim przyjściu Jezusa jak o nadejściu upragnionej wiosny i lata. Będzie to dzień „kwitnącej figi”, utęsknionego spotkania z Oblubieńcem, który „stanie w drzwiach”, by zaprosić na wieczną ucztę miłości.
WMS Salvator: Zobacz na ile cię stać
W dniach od 18 do 20 listopada odbyło się w Zakrzowie kolejne Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Hasło przewodnie brzmiało: ZOBACZ! Zobacz na czym budujesz; swoją wiarę; czego ci brakuje; na ile cię stać; skąd pochodzi twoja siła; gdzie szukasz?  Uczestniczyło w nim prawie 70 osób. Jedna z uczestniczek, Kasia, dzieli się wrażeniami z misyjnego spotkania.
CFD Kraków: Dni Duchowości Biblijnej po raz ósmy
W dniach 10-13 listopada 2011 r. odbyły się w Centrum Formacji Duchowej VIII Dni Duchowości Biblijnej pod hasłem: „Twoje Słowo daje mi życie”. Prowadzącymi byli bibliści z Lublina i Warszawy: ks. Mirosław St. Wróbel z KUL JPII i ks. Waldemar Chrostowski z UKSW, oraz duszpasterze krakowskiego CFD: Krzysztof Wons SDS i Piotr Szyrszeń SDS.
Wrocław: IV ZADUSZKI JEŹDZIECKIE w kościele garnizonowym
„Ci co odchodzą wciąż z nami są…” to słowa piosenki Ryszarda Rynkowskiego wyśpiewanej przez proboszcza z Czeszowa ks. Jacka Tomaszewskiego na rozpoczęcie IV Zaduszek Jeździeckich. Tym razem spotkanie odbyło się w kościele garnizonowym przy rynku we Wrocławiu. Jest to szczególne miejsce dla braci koniarskiej.
Katolik.tv: "Nasza droga do Boga"
Drogi, jakimi podążamy wiele mówią o nas samych. To czy wybieramy polne dróżki, ścieżki leśne, czy autostrady na swój sposób nas określa. Wiele z tych dróg prowadzi nas do Pana Boga. Jedne są dłuższe, inne nieco krótsze. Ważne, aby dojść, by nie zbłądzić i nie zapomnieć kto jest celem tej życiowej podróży.
Trzebinia: Wszystko wśród was niech się dzieje w miłości
Dnia 22 listopada 2011 roku w Trzebini rozpoczął się X Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Tegoroczny synod poświęcony jest pogłębionej refleksji nad życiem wspólnotowym. Oprócz tego poruszane są aktualnie ważne kwestie związane z życiem i działalnością polskich salwatorianów w kraju i na świecie.
Śp. Ks. Tadeusz Gleń SDS
Dnia 18 listopada 2011 roku w szpitalu w Chrzanowie zmarł ks. Tadeusz Gleń. Od pięćdziesięciu czterech lat był członkiem salwatoriańskiej rodziny zakonnej. Wspomnienie o gorliwym duszpasterzu, wieloletnim proboszczu, budowniczym kościoła parafialnego w Ponicach, pozostanie w pamięci wielu osób.
Strona 4 z 30

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010