Artykuły 2011

Zaproszenie: Wolontariat Misyjny
Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych zaprasza pełnoletnią młodzież na spotkanie wolontariatu misyjnego dla regionu Dolnego Śląska. Celem i istotą działania Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego jest duchowe i materialne wspieranie pracy misjonarzy poprzez zaangażowanie na rzecz misji w kraju oraz przygotowanie do wyjazdów na placówki misyjne w charakterze wolontariuszy.
Trzebinia: Głosić wiernie i profesjonalnie
Żyją na walizkach, przemierzają setki kilometrów i rzadko bywają w domu. Salwatoriańscy rekolekcjoniści i misjonarze ludowi mocno wpisali się w pejzaż polskich parafii, gdzie od wielu lat głoszą Słowo Boże, zwłaszcza w klimacie Wielkiego Postu i Adwentu. W dniach 21-22 stycznia spotkali się oni w Trzebini, aby dzielić się doświadczeniem i doskonalić swój warsztat .
Oborniki Śląskie: „Pokłon oddawajmy” po raz drugi
Choć w liturgii Okres Bożego Narodzenia dobiegł końca, to zgodnie z polską tradycją styczeń jest jeszcze czasem kolędowania. W niedzielę, 16 stycznia po południu, w kościele pw. NSPJ w Obornikach Śląskich, można było nie tylko pokłonić się Jezusowi, którego urodziny niedawno świętowaliśmy, ale i wysłuchać koncertu pod kierownictwem muzycznym Ewy Skubisz...
Trzebnica: „Aby poznali Ciebie, Boże!”
Trzebnicka schola głosi Jezusa i Jego Ewangelię we właściwy sobie sposób i zaskakuje. Młodzi artyści dużo czasu poświęcają na śpiew i granie, nie tylko w domu ale i poza nim. Ich talent muzyczny został dostrzeżony i doceniony na XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Sułowie.
WSD Salwatorianów: Nie róbmy polityki. Działajmy wspólnie!
Tradycją salwatoriańskiej uczelni staje się coroczne spotkanie opłatkowo-kolędowe z parlamentarzystami i władzami samorządowymi Dolnego Śląska, a zwłaszcza Ziemi Trzebnickiej i Wołowskiej. Tegoroczne odbyło się dnia 15 stycznia 2011 roku w bagieńskim zamku.
Więciórka: "Od Serca dla Serca"
Takim hasłem można nazwać tegoroczną edycję „Świątecznej Akcji Gorących Serc” która odbyła się 9 stycznia 2011 roku w Więciórce. Po raz trzeci ks. Dariusz Sikorski SDS wraz z zespołem „Saviour” nieśli radość i budowali wspólnotę przez wspólne kolędowanie i dzielenie się z bliźnimi darem serca.
Rzym: Bez wątpienia prowadził święte życie
W chwili, w której cały świat poznał datę beatyfikacji Jana Pawła II, międzynarodowa Rodzina Salwatoriańska cieszyła się podwójnie. Ojciec Święty Benedykt XVI upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o heroiczności cnót czcigodnego Założyciela Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Watykan: Dekret o heroiczności cnót
Dnia 14 stycznia 2011 roku, Ojciec Święty przyjął na audiencji prywatnej kardynała Angelo Amato SDB, prefekta Kongregacji ds. Świętych. W trakcie audiencji Benedykt XVI polecił Kongregacji promulgację dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża (w świecie: Jan Chrzciciel Jordan), kapłana, założyciela Towarzystwa Boskiego Zbawiciela i Kongregacji Sióstr Boskiego Zbawiciela, urodzonego 16 czerwca 1848 r. w Gurtweil (Niemcy) i zmarłego 8...
Piastów: Zaproszenie na spotkanie z misjonarzem
Salwatorianie Świeccy przy parafii Św. Michała Archanioła w Piastowie zapraszają młodzież, studentów oraz wszystkich miłośników misji na spotkanie z misjonarzem ks. Hieronimem Siwkiem SDS. Odbędzie się ono w niedzielę 23 stycznia 2011 o godz.19.oo po Mszy św. wieczornej w kaplicy domu zakonnego salwatorianów.
Warszawa: Kolędy z różnych stron świata
W minioną niedzielę w salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela, z cyklu kolędowych występów zespołów i chórów, gościł  kameralny Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego, który koncertuje zarówno w stolicy, jak i w całej Polsce, wykonując muzykę różnych epok, od renesansu do współczesności.
Strona 29 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010