Artykuły 2011

CFD: Cantalamessa, Grzywocz i Pelanowski raz jeszcze
Gdzie w dzisiejszym świecie można znaleźć Bożego przewodnika? Jak żyć w świetle i mocy Ducha Świętego? Jak odkrywać i właściwie przeżywać świat swoich uczuć? Na te pytania lub im podobne próbowali odpowiedzieć o. Raniero Cantalamessa OFM Cap., ks. Krzysztof Grzywocz i Augustyn Pelanowski OSPPE. Popularne numery Zeszytów Formacji Duchowej znowu dostępne!
Filipiny: Powołań przybywa
Salwatoriańscy misjonarze posługują na terenie Filipin od 1996 roku. Wśród wielonarodowościowej grupy pracujących w tym kraju współbraci, pochodzących z Filipin, Chin, Sri Lanki, Wietnamu, USA i Niemiec, są także Polacy.
Oborniki Śląskie: Republika trędowatych
Mała Galeria Fotografii KONTRAST mieszcząca się w Obornickim Ośrodku Kultury zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Adama Rostkowskiego i kl. Roberta Gawłowskiego SDS, która opowiada o codziennym życiu mieszkańców ośrodka dla trędowatych w Indiach.
Zaproszenie: Odnaleźć Źródło
Salwatoriański Wolontariat Misyjny zaprasza na ogólnopolskie spotkanie, które odbędzie się pod hasłem „Odnaleźć Źródło” w terminie: 11 – 13 marca 2011 roku. Rozpoczęcie: piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę ok. godz.12.00. Miejsce:  Ośrodek Wczasowo - Rekolekcyjny Caritas im. Jana Pawła II, ul. Zakrzów 76, 34-145 Zakrzów k. Kalwarii Zebrzydowskiej.
KATOLIK.TV: Salwatorianie z "cyfrowego kontynentu"
Nie ma wątpliwości, że media to prawdziwie "czwarta władza". Najgorszą z postaw, jaką można się wykazać w tym kontekście jest postawa obojętności i bierności. Salwatoriański Apostolat Internetowy (SAI) od dziesięciu lat istnienia wiernie odpowiada na zalecenie swojego Ojca Założyciela Franciszka Jordana: „Jeżeli istnieje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa, nie wolno ci spocząć” oraz „Wszystkimi...
Brasław: Warsztaty dla liderów – Poznanie siebie
W dniach 28-30 stycznia w domu rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu na Białorusi odbyły się „Warsztaty dla liderów”, zorganizowane wspólnie przez duszpasterstwa powołaniowe Eucharystek i Salwatorianów na Białorusi. Uczestnikami zajęć, których temat dotyczył poznania siebie, byli w większości studenci uczelni w Mińsku, Nowopołocku, Połocku i Witebsku, razem dwadzieścia osób.
Wydawnictwo: „Salwator” po raz pierwszy w nowym roku
Doświadczenie głębokiej więzi z Bogiem, zwłaszcza przez słuchanie Jego Słowa, to kluczowy temat najnowszego numeru magazynu „Salwator”, ściśle zresztą związany z hasłem obecnego roku duszpasterskiego: W komunii z Bogiem. Autorzy magazynu proponują Czytelnikom, między innymi, wywiad z aktorem Dariuszem Kowalskim, o przeżywaniu Eucharystii, wierze, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, a także o dzieleniu się Nim z innymi…
Bielsko-Biała: Opłatek bielskiej rodziny hospicyjnej
W niedzielę 23 stycznia, w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, miało miejsce spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Hospicjum św. Kamila dla rodzin swoich podopiecznych, wolontariuszy, przyjaciół i dobrodziejów.
Warszawa: By Słowo pozostało żywe
Liturgia jest miejscem szczególnego spotkania ze Słowem, które Bóg nieustannie kieruje do człowieka. Jest ono żywe i ma moc. Trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby komunikowanie wspólnoty z Bogiem w Jego Słowie było właściwie. Nieocenioną rolę w realizacji tego zadania spełniają dobrze przygotowani lektorzy.
Australia: Pierwsi Salwatorianie Świeccy w Regionie
Rodzina Salwatoriańska w Australii to już nie tylko księża! Dwoje Współpracowników Salwatoriańskich: Anne Cullender i Augustine Lai, złożyli przyrzeczenia i zostali włączeni do Międzynarodowej Wspólnoty Boskiego Zbawiciela. Są oni pierwszymi Salwatorianami Świeckimi w Regionie Australijskim.
Strona 28 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010