Artykuły 2010

Mazury: Salwatoriańskie akcenty w „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”
Jednym z koordynatorów i współorganizatorów projektu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" jest salwatorianin – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy na Mazurach. Podczas tegorocznej kampanii odpowiadał na pytania o życie zakonne, charyzmat salwatorianów, kapłaństwo, formację seminaryjną i nasze apostolaty, a także przyczynił się do zorganizowania aukcji charytatywnej.
Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina
We Lwowie-Brzuchowicach od 22 do 29 sierpnia odbywają się rekolekcje lectio divina dla uczestniczek Szkoły Formatorek Zakonnych z terenu Ukrainy. Szkoła ta prowadzona jest przez Centrum Formacji Duchowej  (CFD) Salwatorianów w Trzebini we współpracy z Konsultami Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na Ukrainie (obrządku łacińskiego i grekokatolickiego).
Sztynort: Rocznica białego szkwału
W piątek, 20 sierpnia br., w porcie jachtowym w Sztynorcie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia białego szkwału z 2007 roku. Tym razem miały one charakter profilaktyczny, uczący żeglarzy jak bezpiecznie żeglować i jak zachować się na wodzie w sytuacjach niebezpiecznych.
Bilaj (Albania): Dom Ludzi Dobrej Woli
Ręce gotowe do pracy, głowa pełna pomysłów i serca wypełnione potrzebą pomagania - tak krótko można opisać wolontariuszy, którzy przez całe wakacje przyjeżdżali do Bilaj. Nie przerażała ich nieznajomość języka, obca kultura, ani czterdziestostopniowe upały. Byli tu po to, żeby dzielić się sobą  z innymi.
Pielgrzymka: Zielona na Jasnej Górze!
Kolejna salwatoriańska grupa pielgrzymkowa zdobyła szczyt jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestnicy Zielonej wyznaczyli sobie za zadanie budzenie sumień ludzi napotykanych na swojej trasie, a pomagały im w tym... wuwuzele.
Generalat: Synod Generalny - Powrócić do pierwotnej miłości
Dnia 14 lipca, w środę rozpoczął się XIII Synod Generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, który ma trwać pełne dwa tygodnie. Hasłem tegorocznego spotkania przedstawicieli salwatorianów z całego świata jest: „Powrócić do pierwotnej miłości. Na drodze do XVIII Kapituły Generalnej”.
Bielsko-Biała: Cel osiągnięty!
XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarła na Jasną Górę. Ze wzruszeniem, wielką radością w sercu oraz pieśnią na ustach powitano dzisiaj Czarną Madonnę – Tę, do której w pocie czoła i utrudzeniu podążano przez sześć dni.
USA: Za oceanem też pielgrzymują do MB Częstochowskiej
W dniach 7 – 8 sierpnia odbyła się XXIII piesza pielgrzymka polonijna z Chicago do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. Grupie ponad pięciu tysięcy pielgrzymów przewodniczył arcybiskup Thomas Wenski (pochodzenia polskiego) metropolita Miami na Florydzie.
Koczurki: „Dziesięć przykazań wiezionych w siodle”
Stało się już tradycją, że na przełomie czerwca i lipca z Trzebnicy do Lichenia wyrusza Konna Pielgrzymka. Już piąty raz grupa sympatyków i miłośników koni wraz z księdzem kapelanem Krzysztofem Dorną SDS udała się w drogę do Matki Bożej Licheńskiej.
Pielgrzymka: Wyruszyli!
Bladym świtem, gdy Warszawa powoli budziła się do życia, w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu o godz. 5.30 rozpoczęła się XXX Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani rozpoczęto od uroczystej Mszy św., której przewodniczył Metropolita Warszawski Arcybiskup Kazimierz Nycz.
Strona 9 z 12

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010