Artykuły 2010

Kraków: Pogrzeb Ks. Stanisława Hochoła SDS
Dnia 14 września 2010 roku w Krzyżu Wielkopolskim zmarł ks. Stanisław Hochół. Jego pogrzeb odbył się 18 września br. w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie. Został pochowany w grobowcu zakonnym na Salwatorze.
Więciórka: Wspomnienie niezapomnianych wakacji
Dobre wakacje muszą być zaplanowane, ciekawe i pożyteczne. Tak o swoim wypoczynku w rodzinnej miejscowości i na wyjazdach może powiedzieć młodzież z salwatoriańskiej parafii w Więciórce. Półkolonie dla najmłodszych, wyjazdy rekreacyjne dla młodzieży, wolontariat i jednocząca wspólnotę zabawa to najważniejsze inicjatywy minionego lata
Bagno: Potrójne narodzenie
Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela jako uroczystość, jest postrzegane trójpłaszczyznowo. Rodzina Salwatoriańska rozsiana po całym świecie podejmuje refleksję nad swoją tożsamością w kontekście Bożego planu szczęścia
Sobótka: II Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Środowiska Jeździeckiego
Miłośnicy i Sympatycy Koni po raz drugi pielgrzymowali do maryjnego sanktuarium diecezjalnego Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce. Salwatorianów reprezentował ks. Krzysztof Dorna SDS - duszpasterz grupy pielgrzymów, co roku udających się konno do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Pielgrzymka przebiegała dwuetapowo w dniach 28-29 sierpnia. Pierwszy etap to  dzień rajdowy. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Żórawinie i błogosławieństwa...
CFD Kraków: Inauguracja II roku Szkoły Formatorów
Dnia 6 września 2010 r. rozpoczął się drugi rok formacji w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2009-2011. Rozpoczęto go uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem bpa Stanisława Budzika, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.
Białoruś: Warsztaty katechetyczne „Biblijne obietnice”
Już po raz dziewiąty odbyły się w dniach od 30 sierpnia do 1 września warsztaty katechetyczne zorganizowane z inicjatywy salwatorianów pracujących na Białorusi. Zajęcia, które prowadził pan Zbigniew Barciński ze Stowarzyszenia Natan, odbywały się w domu rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu.
Wrocław: Pośmiertne uhonorowanie ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS
W dniach 3-4 września 2010 roku we Wrocławiu odbyła się polska edycja Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolna Saksonia. Jej współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, który jest instytucją kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem
Dnia 29. sierpnia 2010 w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville odbył się odpust. Na uroczystość przybyli liczni pielgrzymi z Chicago i okolic, z New Jersey z Port Murray oraz z Polski, z Pszowa i Pstrążnej.
Swalawa (Ukraina): Uczcili Wniebowziętą
Dnia 15 sierpnia 2010 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Swalawie na Ukrainie obchodzono doroczny odpust. Od lipca br. posługę duszpasterską dla wiernych tej parafii rozpoczęli polscy salwatorianie.
Brasław (Białoruś): Waladarka znaczy Królowa
Dnia 22 sierpnia w brasławskim sanktuarium odbyły się uroczystości związane z pierwszą rocznicą koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Jezior. Zgromadziły one rzesze wiernych i duchowieństwa Kościoła witebskiego oraz z Białorusi i innych krajów.
Strona 8 z 12

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010