Artykuły 2010

Czarnogóra: Majka Spasitelja
Dzień Matki Zbawiciela, będący patronalnym świętem Towarzystwa Boskiego Zbawiciela było godnie obchodzone przez salwatorianów pełniących posługę misyjną na Półwyspie Bałkańskim. Wyjątkowość tegorocznych obchodów podkreślił fakt, że cała wspólnota spotkała się w nowo otwartym domu Polskiej Prowincji w Muo na terenie Czarnogóry…
Albania: Długo będą pamiętać...
Dzieci i młodzież to skarb i nadzieja naszych czasów. Troska o rozwój i pielęgnację nowych powołań salwatoriańskich nie jest obca pracującym na Bałkanach duchowym synom Ojca Franciszka Jordana. Ostatni weekend zostanie zapamiętany na długo przez mieszkańców górskiej wioski Shkrel położonej na północy Albanii...
Trzebnica: Uroczystości Jadwiżańskie 2010
W dniach 15-17 października 2010 roku w Trzebnicy odbędzie się Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Jak co roku zgromadzi on rzezsze wiernych z Dolnego Śląska i nie tylko. Warto już dzisiaj zapoznać się z programem uroczystości i zaplanować swój udział. Do Trzebnicy można przyjechać, ale można też pielgrzymować pieszo...
Wydawnictwo SALWATOR: Kościele, zrób rachunek sumienia!
Nakładem Wydawnictwa Salwator ukazała się kolejna publikacja autorstwa salwatorianina ks. dra Bogdana Giemzy pt. Rachunek sumienia Kościoła w świetle Apokalipsy. Autor poszukuje odpowiedzi na ważne dla Kościoła pytania i próbuje określić jego rolę w państwie demokratycznym.
CFD Kraków: „Uwielbiajcie Boga i wyznawajcie Go...”
W pierwszy weekend października 2010 roku w ramach Szkoły Biblijnej odbyła się sesja poświęcona Księdze Tobiasza. Sesję prowadził ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.
Albania: Najwspanialsze Dzieci Boże!
W ostatnim numerze Dwumiesięcznika Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci „Świat Misyjny” ukazał się artykuł ks. Wojciecha Porady SDS, który na co dzień pracuje w albańskiej wiosce Bilaj. Najmłodsi czytelnicy mogą się dowiedzieć jak wygląda życie i wiara ich rówieśników w tej części świata...
Bagno-Głogów: Ślubował na wieki
„Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata, chcąc wierniej Ciebie naśladować i służyć Tobie i twojemu dziełu zbawienia, ślubuję na całe życie czystość bezżenną, ubóstwo i posłuszeństwo według Konstytucji Towarzystwa.” Dnia 8 września 2010 roku w Bagnie te słowa wypowiedział br. Erwin Januszewski SDS.
Campeche: Edukacja w cieniu Boskiego Zbawiciela
Fundacja Polskiej Prowincji Salwatorianów w Meksyku rozwija się bardzo dynamicznie. Jednym z jej głównych apostolatów jest edukacja dzieci i młodzieży. Salwatoriańska działalność na tym polu owocuje rozwojem szkół, wzrostem liczby uczniów i poziomu nauczania.
Warszawa-Częstochowa: Na ośmiu kółkach
Sanktuarium Jasnogórskiej Madonny jest celem licznych pielgrzymek. Pątnicy pokonują wiele kilometrów pieszo, autokarami i w inny sposób. Wśród tysięcy pątników można znaleźć osoby zmierzające do Częstochowy na rolkach. To inicjatywa michalitów, którzy od ośmiu lat przewodzą pielgrzymce. Po raz kolejny uczestniczył w niej salwatorianin ks. Piotr Sztajgli.
Trzebinia: Półwiecze salwatoriańskiej „Powołaniówki”
Od pięćdziesięciu lat duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań pomagają młodym ludziom w odkrywaniu życiowego powołania. Trudno dzisiaj określić liczbę osób, które uczestniczyły w akcjach organizowanych przez referat powołaniowy, ale wiadomo, że wiele z nich realizuje powołanie kapłańskie i zakonne w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela oraz innych zgromadzeniach i diecezjach.
Strona 7 z 12

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010