Artykuły 2010

Meksyk: Takiego Tygodnia jeszcze nie było
W dniach 11-17 października po raz pierwszy w Meksyku zorganizowano Salwatoriański Tydzień Matki Zbawiciela. Pomysł wyszedł od salwatoriańskich misjonarzy oraz dyrekcji salwatoriańskich szkół w stanie Campeche. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół wraz z nauczycielami, wierni z parafii św. Józefa oraz rodzice i zaproszeni goście.
Węgorzewo: Sezon żeglarski zamknięty
Parafia pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie od 2002 roku współpracuje z Klubem Morskim LOK. Dzięki tej współpracy co roku organizowane są przy parafii kursy żeglarskie dla ubogiej młodzieży. W tegorocznym sezonie żeglarskim kurs taki ukończyło 21 młodych adeptów żeglarstwa. W niedzielę 24 października w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie miała miejsce Msza Św. kończąca sezon żeglarski 2010.
Misje Salwatoriańskie: Nie przyjechali z Afryki
Dopiero przygotowują się do święceń kapłańskich, nie pracują na misjach, ale dostrzegają wielką potrzebę głoszenia Zbawiciela dopóki istnieje choćby jedna osoba, która Go jeszcze nie zna i nie kocha. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów wyruszyli w Polskę, aby promować misje.
Wrocław-Trzebnica: „Głupstwo Krzyża"
Andrzej Piaseczny śpiewał kiedyś: „i do południa, budzikom śmierć”. Patrząc na zaspane twarze kilkuset osób, które w sobotę 16 października o  godzinie 6.00 rano przybyły na plac katedralny we Wrocławiu, można było odnieść wrażenie, że wielu z nich w myślach nuciło właśnie tą piosenkę...
Misje Salwatoriańskie: Uniwersalność misyjnego powołania
Trwający w Kościele Tydzień Modlitw w Intencji Misji jest okazją do ciągłej promocji ewangelicznego przesłania. Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych pragnie jak najowocniej włączyć się w to wielkie dzieło, aby ukazać, że każdy człowiek jest powołany do głoszenia Zbawiciela i odpowiedzialny za misje "Ad Gentes".
Trzebnica: Odpust w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi
W dniach od 15 do 17 października obchodzone były w trzebnickim sanktuarium uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi. W piątek, 15 października, w godzinach przedpołudniowych zgromadziła się przy grobie św. Jadwigi młodzież duchowna Archidiecezji wrocławskiej, która przeżywała Jadwiżański Dzień Skupienia Powołanych do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Świadectwo wzbudza powołanie”.
Mikołów/Piekary Śl.: Dobro(się)dzieje misji salwatoriańskich
W sobotę 23 października w domu zakonnym Salwatorianów w Mikołowie, a 24 października w klasztorze Sióstr  Boromeuszek w Piekarach Śląskich odbyły się kwartalne dni skupienia dla współpracowników i dobrodziejów Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych.
Misje Salwatoriańskie: „Misje - świadectwo miłości i komunii”
24 października Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Misyjny. Jest on wezwaniem do odnowienia zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego poprzez udzielenie misjonarzom na całym świecie różnorodnego wsparcia. W wielkie dzieło budzenia misyjnej pasji włącza się Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych.
Bezkompromisowy obrońca Prawdy
Miał wrażliwą i subtelną osobowość, a jednocześnie był zdecydowanym i odważnym obrońcą prawdy oraz zasad moralnych. Współbracia, rodzina, współpracownicy i przyjaciele pożegnali ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS. Uroczystości pogrzebowe były manifestacją szacunku i uznania dla śp. Profesora oraz wiary w Zmartwychwstałego.
USA: Uroczystości w Merrillville
W niedzielę 17. października 2010 roku odbyła się w sankutarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville potrójna uroczystość: poświęcenie Tajemnic Światła, poświęcenie pomnika Sługi Bożego Jana Pawła II i jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych ks. Józefa Zuziaka SDS.
Strona 5 z 12

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010