Artykuły 2010

Muo (Czarnogóra): Święty od Eucharystii
Dnia 9 listopada br. w Muo odbył się odpust związany ze wspomnieniem narodzin dla nieba bł. Gracjana. Od 1 lipca 2010 roku posługę duszpasterską w poświęconym mu sanktuarium, które leży w Zatoce Kotorskiej, pełnią salwatorianie z polskiej prowincji.
CFD Kraków: Życie w rytmie Słowa
W pierwszy weekend listopada br. w krakowskim Centrum Formacji Duchowej odbyła się sesja zatytułowana „Życie w rytmie Słowa”. Uczestnicy spotkania organizowanego w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego na modlitwie stawali z pytaniem, jak pozwolić się kształtować przez Pismo.
Salwator: Ekologiczna, odważna i smaczna lektura
W niedziele 7 listopada  br. zakończyły się 14. Targi Książki w Krakowie. Ze wstępnych szacunków wynika, że kolejny raz został pobity rekord frekwencji. Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy osób. Wśród wystawców nie zabrakło katolickiego wydawnictwa Salwator.
Mikołów: Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego
Słowa Jezusa z Ewangelii św. Mateusza o wrażliwych na ubogich, głodnych, spragnionych i innych potrzebujących stały się mottem homilii wygłoszonej w czasie pogrzebu salwatoriańskiego misjonarza ks. Franciszka Rumińskiego.
Wrocław: Zatroskani o nowe powołania
Owocem roku kapłańskiego w Diecezji Wrocławskiej jest comiesięczna pierwszoczwartkowa Msza Św. odprawiana w miejscowej katedrze w intencji powołań. Dnia 4 listopada br. WSD Salwatorianów wraz ze zgromadzeniem sióstr boromeuszek wspólnie przygotowało listopadową liturgię.
Węgorzewo: W myśliwskiej podążać pielgrzymce uczciwie
Jesień jest czasem myśliwych. Trzeciego listopada przypada wspomnienie św. Huberta - patrona myśliwych i leśników. Tego dnia myśliwi rozpoczynają kolejny sezon polowań. W tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. Hubertowin lub Hubertusów czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym...
Pożegnanie: Nie potrafił się oprzeć Bożemu wezwaniu
Czy można sobie wymarzyć datę śmierci? Czy jest na nią najbardziej odpowiedni czas? Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem, który wzmaga w wierzących pragnienie życia wiecznego i pobudza nadzieję w uczestnictwo w zmartwychwstaniu Zbawiciela. W tym dniu Bóg zaprosił do siebie ks. Franciszka Rumińskiego.
Warszawa: Drobne gesty solidarności
Nie wielkie słowa, ale małe czyny się liczą. Grupa wolontariuszy skupiona przy salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie zorganizowała akcję charytatywną na rzecz dzieci w Albanii. To pierwsza i od razu udana akacja młodzieży rozpoczynającej przygodę z salwatoriańskim wolontariatem misyjnym.
Oborniki Śląskie: Odpust św. Judy Tadeusza i Tydzień Misyjny
Salwatoriańska parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śl. obchodziła 24 października odpust parafialny ku czci swojego Patrona. Ponadto świętowano Tydzień Misyjny, w którego organizację włączyli się alumni WSD w Bagnie...
Meksyk: Marcha Misionera po raz trzeci!
Już po raz trzeci z rzędu polscy salwatorianie z Meksyku zorganizowali Marsz Misyjny (marcha misionera), którego celem było przypomnienie o misyjności Kościoła poprzez spotkania formacyjne i radosny przemarsz ulicami parafii salwatoriańskiej.  W przygotowanie tego wydarzenia były zaangażowane wszystkie młodzieżowe grupy parafialne, które zajęły się zarówno przystrojeniem kościoła jak i organizacją śpiewu, modlitw oraz opieki...
Strona 4 z 12

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010