Artykuły 2010

SALWATOR: Aktorskie rekolekcje w dziesięciu wywiadach
Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Walach, Dariusz Kowalski, Radosław Pazura, Paweł Królikowski, Rafał Cieszyński, Olga Bończyk, Piotr Adamczyk, Tadeusz Chudecki, Zbigniew Zamachowski rozmawiają z ks. Bartłomiejem Królem SDS o Dekalogu w życiu codziennym.
Trzebinia: Od słów do czynów
Zakończył się IX Synod Polskiej Prowincji Salwatorianów, który odbywał się w Trzebini od 22 listopada br. Superiorzy powrócili do wspólnot ukierunkowani na konkretne cele, które trzeba realizować wspólnym wysiłkiem w codzienności dla wielopłaszczyznowego rozwoju i skuteczności posługiwania.
Trzebinia: Z synodalnej auli
Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem superiora Fundacji Albańsko-Czarnogórskiej ks. Artana Seli SDS i z kazaniem superiora Regionu Australijskiego ks. Karola Kulczyckiego SDS rozpoczęła drugi dzień obrad IX Synodu Prowincjalnego Polskiej Prowincji Salwatorianów.
Trzebinia: "Bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy"
Dnia 22 listopada br. w Trzebini rozpoczął się IX Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Salwatorianów. Uczestnicy tegorocznego synodu pochylają się nad problemem zarządzania dobrami materialnymi. Oprócz tego poruszane są aktualnie ważne kwestie związane z życiem i działalnością polskich salwatorianów w kraju i na świecie.
Meksyk: Przyjęcie do postulatu
„I cała ziemia ujrzała swego Zbawiciela”. Z radosnym orędziem psalmu 97, w niedzielę 14 listopada, wspólnota salwatorianów z Meksyku rozpoczęła kolejny tydzień salwatoriańskiego ukazywania dróg Zbawiciela meksykańskim braciom...
Albania: "Człowiek nie żyje dla rzeczy ziemskich"
Pierwszy raz od kilku lat kapłan wraz z siostrą zakonną przekroczyli mury szkolne, by prowadzić zajęcia z etyki. Na pierwszym spotkaniu nie było mowy tylko o Panu Bogu, lecz także o człowieku, jego godności, wolności i prawach do godnego życia oraz  rozwoju...
RMS: Beskidzkie integracje z mocą
„Chwile spędzone w Beskidach były wspaniałe”. To jeden z komentarzy do spotkania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Młodzież gościła w Międzybrodziu Bialskim, a dokładnie w domu położonym malowniczo prawie na zboczu Magurki. Przez cztery dni od 11 listopada „uczestnicy wyjazdu mieli okazję do modlitwę, refleksji i wszelkich przemyśleń”...
Wilkasy: Rafał Kalinowski w roli głównej
Uroczystość odpustowa jest okazją do bardziej intensywnej refleksji nad swoją parafialną tożsamością i bliższego spotkania z postacią świętego patrona. Wspólnota parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach świętowała w ostatnią niedzielę.
CFD Kraków: Ojcowie Kościoła uczą nas czytać Biblię
W dniach od 11 do 14 listopada 2010 r. w krakowskim CFD odbyły się Dni Duchowości Biblijnej. Tegoroczne spotkanie formacyjne było okazją do odkrywania skarbu, jakim jest Biblia, z odwołaniem do bogatego doświadczenia Ojców Kościoła, którzy uczą nas czytać i medytować, ale nade wszystko kochać Biblię i żyć Słowem na co dzień.
Albania: Dzień wspólnoty z pajacem
W sobotę 13 listopada br. młodzież z salwatoriańskiej parafii w Bilaj wzięła udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Tiranie. Dzień wspólnoty został zorganizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Tirana-Durres w ramach trzyletniego programu formacyjnego.
Strona 3 z 12

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010