Artykuły 2010

Krzywin Gryfiński: Pod szyldem JPII
W parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie Gryfińskim zainaugurowano działalność świetlicy parafialnej. Stworzenie miejsca do spotkań i rekreacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ma na celu zaangażowanie i zintegrowanie wspólnoty.
Kraków: Nie wolno nam spocząć!
W tym dniu niebo powołało do życia to dzieło (…) Któż pojmie, jak wielka radość panuje w niebie, jak wielka jest rozkosz świętych aniołów stróżów? Miłosierdzie Boże powołało bowiem do istnienia dzieło, które wiele dusz nieśmiertelnych, a każda z nich ma większą wartość niż cała ziemia, ma doprowadzić do zbawienia /o. Jordan/.
Kanada: SHARE CHRISTMAS
Czy drobne gesty życzliwości mają większe znaczenie? Czy ofiarowanie kilograma cukru, mąki lub innych artykułów spożywczych może stanowić realną pomoc? Tak! Zwłaszcza wtedy, gdy ludzie działają wspólnie, mały dar zostaje pomnożony i służy wielu potrzebującym. Przekonali się o tym parafianie z Burnaby
Albania: Mikołajki przez cały rok
Przejawy Jego kultu widoczne są nie tylko 6 grudnia, ale przez cały rok. Św. Mikołaj jest chyba najważniejszym świętym w Albanii. Zgodnie z wieloletnią tradycją, mieszkańcy albańskiej wioski Murqinë, hucznie obchodzili odpust. Minione dni w salwatoriańskiej parafii w Bilaj upłynęły pod znakiem radosnego świętowania.
Bagno: Jego opowieść to historia życia i miłości
Przez kilkadziesiąt lat pracował jako misjonarz w Tanzanii, kraju afrykańskim położonym na wschodzie Czarnego Lądu, nad Oceanem Indyjskim. Dnia 4 listopada 2010 roku Ks. Hieronim Siwek SDS był gościem WSD Salwatorianów w Bagnie, gdzie dzielił się misyjną pasją z alumnami i młodzieżą.
Warszawa: Adwent rozpoczęty
W niedzielę 28 listopada w kościele salwatorianów pw. NMP Matki Zbawiciela, o godzinie 19.15 odbył się koncert z okazji rozpoczęcia tegorocznego Adwentu. Akademicki Chór Kameralny „Vesperascit” pod dyrekcją pani dyrygent Marty Sulewskiej wystąpił z repertuarem pieśni starocerkiewnych. Owacje na stojąco najlepiej świadczą o poziomie i profesjonalnym wykonaniu.
CFD Kraków: Tęsknota za Ojcem
Zawsze, ale szczególnie dziś, gdy (...) wiele osób nie odczuwa tej wielkiej pociechy płynącej ze słowa „Ojciec”, ponieważ często lub zupełnie brak im doświadczenia ojca albo z winy ojców jest ono przyćmione, słowa modlitwy, której uczy Jezus Chrystus, i samo przebywanie z Nim, Synem Boga, który jedynie zna Ojca, stanowi uprzywilejowaną, najlepszą, jedyną drogę do głębokiej relacji Ojcem...
Białoruś: Eucharystia – Chleb Życia.
W Brasławiu, w domu rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek odbyła się ostatnia, czwarta w tym roku, sesja formacyjna zorganizowana przez Salwatorianów. Tym razem była poświęcona Eucharystii. Przez udział w konferencjach, medytacji i Mszy Świętej uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie związane z przeżywaniem obecności Jezusa w Sakramencie Ołtarza.
Koniowo: III Zaduszki jeździeckie
„Ci co odchodzą, wciąż z nami są i żyją sobie obok nas. Patrzą z miłością na nasze dni.  Czasem się śmieją przez łzy. ...” /Ryszard Rynkowski/. Czas listopadowej refleksji jest najbardziej odpowiedni, aby wspomnieć tych co odeszli. Dnia 26 listopada br. w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Koniowie, odbyły się III Zaduszki jeździeckie...
CFD Kraków: „Słowo daję”
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (nr 47/2010) o Bogu, który czyta nam Biblię, i ziewaniu nad słowem Bożym z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem SDS rozmawia Marcin Jakimowicz.
Strona 2 z 12

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010