Artykuły 2010

Meksyk: Vacaciones con Dios
W dniach od 19 do 22 lipca salwatorianie pracujący w parafii San Jose Obrero w Campeche zorganizowali wraz z katechetami „Vacaciones con Dios” dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Miejscem wakacyjnego odpoczynku była miejscowość oddalona ok. 200 km od Campeche o nazwie Chelem.
Meksyk: Zakończenie roku szkolnego w szkołach salwatoriańskich
Pierwsza połowa lipca jest czasem bardzo intensywnym dla dzieci i młodzieży ze szkół prowadzonych przez salwatorianów ze względu na zakończenie roku szkolnego. W ostatnich dniach miało ono miejsce w Liceum Fray Angélico i Instytucie Mendoza.
Bagno: Postulat 2010
Przełom czerwca i lipca to co roku czas podejmowania ważnych, często życiowych decyzji dla wielu młodych ludzi. Jedni otrzymują wyniki egzaminów maturalnych, inni kończą studia, bądź kolejny rok studiów i pytają „co dalej?”. Jakie podjąć decyzje, aby nie zmarnować życia?
Albania: Rozświetlić codzienność
Od 12 do 15 lipca, młodzież z salwatoriańskiej parafii Koplik i Ducaj, razem z ks. Artanem Seli SDS przeżywała swoje rekolekcje w Perast (Czarnogóra). Był to czas refleksji nad tematami wziętymi z Różańca: chrzest Pana Jezusa, cud w Kanie Galilejskiej, oraz ustanowienie Eucharystii.
Węgry: Przyjęcie do postulatu
W sobotnie popołudnie, 17  lipca br. podczas Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Galgahévíz na Węgrzech oficjalnie rozpoczął się okres postulatu dla Balázsa Varga, który pochodzi z Sződliget, z parafii gdzie pracują salwatorianie. 
Dobroszyce: Zwariuj, aby żyć!
Dobroszyce. Co to za miejsce? Jaki jest jego fenomen, że od kilkunastu lat przyjeżdżają tam młodzi ludzie i rok rocznie żałują, że nie mogą zostać dłużej? Dobroszyce to miejsce, w którym od wielu już lat dzięki duszpasterzom, którzy wspólnie z młodzieżą tu przyjeżdżają, „szyje się dobro”.
Trzebnica: Pogrzeb ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS
W poniedziałek, 19 lipca 2010 roku, w trzebnickiej bazylice odbył się pogrzeb kapłana, salwatorianina, naukowca, nieprzeciętnego czciciela św. Jadwigi oraz miłośnika Trzebnicy i Dolnego Śląska. 
Meksyk: Salwatoriańska formacja nauczycieli
Przez trzy soboty nauczyciele - ze szkół powierzonych salwatorianom oraz z dwóch nowych, które mają zostać otwarte w tym roku - uczestniczyli w formacji pedagogicznej o mocnym zabarwieniu salwatoriańskim. Organizatorami dni formacyjnych byli nasi współbracia  w Campeche.
Trzebnica: Zmarł ks. prof. Antoni Kiełbasa SDS
Dnia 15 lipca, w swojej pracowni naukowej, zakończył ziemskie życie salwatorianin, historyk, wielki czciciel św. Jadwigi Śląskiej, orędownik pojednania polsko-niemieckiego oraz miłośnik Trzebnicy i Dolnego Śląska
Bagno: Międzynarodowy Plener Malarski
W niedzielę 3 lipca 2010 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Oborniki Śląskie 2010”.
Strona 10 z 12

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010