Wydarzenia

Przed nami kolejna edycja Tak na Serio!
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy 11 edycję Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, organizowanych przez salwatoriański ruch Tak na Serio.
Imieniny prowincjała ks. dr Józefa Figla SDS
W uroczystość patronalną naszego zgromadzenia zakonnego obchodzimy też imieniny naszego prowincjała!
Bożego błogosławieństwa na Wielkanoc!
W święto naszego Zbawienia i Życia, przekazujemy Wam Wszystkim serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa.
Kurs jurysdykcyjny.
Najmłodsi księża w naszej prowincji uczestniczyli w kursie jurysdykcyjnym w Krakowie. Do uczestniczenia w kursie zobowiązani są wg. naszych dokumentów księża do 5 lat po święceniach. Każdy kurs krąży wokół wybranego tematu teologicznego i duszpasterskiego. W tym roku pochylaliśmy się nad Pismem Świętym w ewangelizacji.
Posługa naszych współbraci w kapelanii wojskowej.
Cechą salwatorianów jest jedność w różnorodności. "Wszelkimi środkami!" nakazał nam głosić bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan! Wczorajsze urodziny ks. Stanisława Pieczary SDS, który posługuje w naszym sanktuarium Maryjnym w Merrillville stały się przyczyną przypomnienia o szczególnym miejscu posługi naszych współbraci: kapelanii wojskowej.
Warsztaty kontynentalne dla formatorów salwatoriańskich.
Od 8 kwietnia trwały w Krakowie warsztaty dla formatorów salwatoriańskich. Kilkunastu formatorów pochodzących z Europy, Azji i Ameryki Południowej, pracujących obecnie w Europie w formacji szkoliło się by lepiej towarzyszyć nowicjuszom i klerykom salwatoriańskim.
Zakończyła się I edycja rocznej drogi formacji dla kapłanów i zakonników.
W formacji, składającej się z czterech tygodniowych sesji i rekolekcji lectio divina, uczestniczyło w sumie 11 duchownych, w tym 3 misjonarzy przeżywających swój rok sabatyczny (oprócz stałych uczestników do każdej sesji dołączali dodatkowo inni kapłani).
Oświadczenie postulatora Procesu Beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć
Proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny Kmieć będzie odbywał się w charakterze udowodnienia heroiczności cnót.
Wydano edykt rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ks. abp Marek Jędraszewski podpisał edykt rozpoczynający proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Heleny Kmieć. Po przeprowadzeniu rozeznania i przygotowaniu potrzebnych dokumentów przez postulatora procesu ks. dr Pawła Wróbla SDS, oraz wyrażenia przez Stolicę Apostolską nihil obstat, edykt wyznacza kolejny krok na drodze do beatyfikacji zamordowanej w 2017 r....
XXXVIII Spotkanie Ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salvator.
Kolejne spotkanie ogólnopolskie naszego wolontariatu misyjnego za nami!
Strona 1 z 199