Oborniki Śl.: Odpocznij wobec Najświętszego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Oborniki Śl.: Odpocznij wobec Najświętszego

Dnia 31 października 2016. w parafii Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śl. odbyła się comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym razem hasłem Adoracji było: „Odpocznij w obecności NAJŚWIĘTSZEGO".
{[description]}

Nawiązywało ono do dwóch istotnych rzeczy:  do odpoczynku - bo współczesny człowiek, i ten starszy i ten młodszy, najzwyczajniej ma problem z odpoczynkiem. Dlatego hasło Adoracji miało zachęcić parafian do odpoczynku - tym razem przed Najświętszym Sakramentem. Młodzież gromadząca się przy RMS-ie i Harcerstwie w Obornikach Śl. zachęcała do odstawienia wszystkiego na bok i skupieniu się tylko na TYM, który nadaje sens i cel wszystkiemu.
Drugą istotną sprawą wyakcentowaną podczas Adoracji było to, że wśród świętych jest TEN JEDEN - NAJŚWIĘTSZY - Jezus. To przed Nim padają i moce i władze i zwierzchności. I to Jemu należy się chwała, cześć, mądrość, moc i błogosławieństwo.
Na zakończenie Adoracji tradycyjnie odśpiewany był Apel Jasnogórski.
Poza mieszkańcami Obornik Śląskich do wspólnej modlitwy dołączyli młodzi mieszkańcy Dobroszyc, Trzebnicy, Prusic i Kowal i Golędzinowa.


Obornik Śl.: Odpocznij wobec Najświętszego Zobacz galerię