Zjazd Sztabów „Tak na serio”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zjazd Sztabów „Tak na serio”

W miniony weekend w krakowskim domu Salwatorianów na Zakrzówku odbył się Zjazd Sztabów Tak na Serio.
{[description]}

„Tak na Serio”, to młoda salwatoriańska inicjatywa, która łączy w sobie współpracę żeńskiej i męskiej gałęzi rodziny salwatoriańskiej wraz z osobami świeckimi. Siostry Salwatorianki, księża z Towarzystwa Boskiego Zbawiciela oraz kilkunastoosobowa grupa świeckich z Wilkas, Warszawy, Krakowa oraz Bielska – Białej od piątku do soboty podsumowała i wyznaczała kierunki dla działalności „Tak na Serio”.
Jednym z celów tej inicjatywy jest obudzenie w Kościele ducha modlitwy za powołanych do małżeństwa. Dlatego co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego oraz Trójcy Przenajświętszej w kilku miejscach organizowany jest Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”.
Wspomniane Sztaby, to grupa świeckich (małżeństw, narzeczonych, osób samotnych), którzy wraz z księdzem opiekunem przygotowują w swojej parafii Tydzień „Tak na Serio”. Krakowskie spotkanie służyło przede wszystkim wspólnej modlitwie w intencji naszej działalności, ale również wzajemnemu poznaniu się sztabowiczów z różnych miast, wymianie doświadczeń i spojrzeniu w przyszłość.

Więcej o spotkaniu, a także relacje z minionych już sześciu edycji Tygodnia „Tak na Serio” można przeczytać na stronie www.taknaserio.com

 


zjazd sztabów Zobacz galerię