Z Bielska Białej na Dolny Śląsk

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Z Bielska Białej na Dolny Śląsk

1 lipca 2019 r. niemal 100 osób, a wśród nich: członkowie Parafialnego Klubu Seniora Jordan, dobrodzieje salwatoriańscy i wierni parafii NMP Królowej Polski w Bielsku Białej wraz z duszpasterzami: ks. Pawłem Krężołkiem, ks. Andrzejem Pacholikiem i ks. Przemysławem Marszałkiem, wzięło udział w pielgrzymce na Dolny Śląsk.
{[description]}

    Pierwszym punktem zwiedzania było seminarium Salwatorianów w Bagnie. Tutaj miała miejsce Eucharystia, zwiedzanie obiektu, parku, ogrodu, a także posiłek przygotowany przez s. Anielę. Była to okazja, by poznać jakże niezwykłe miejsce dla Salwatorianów, posłuchać o życiu i wzrastaniu młodych Salwatorianów, a także zobaczyć ich w pracy.
    W dalszej części na mapie zwiedzania znalazło się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Husiatyńskiego w Obornikach Śląskich. Dzięki przewodnikowi i kustoszowi Ks. Jackowi Wawrzyniakowi, pielgrzymi mieli okazje poznać historię niezwykłego obrazu, a także modlić się przed świętym wizerunkiem.
    Ostatnim punktem odwiedzin było Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Szczególne miejsce na mapie Dolnego Śląska. Tutaj także br. Marcin Wojtczak przybliżył postać świętej, a także miejsca.
    Był to pierwszy wyjazd klubu seniora i tak wielka ilość osób. Każdy wrócił z bagażem niezwykłych przeżyć, pełen radości i wzruszenia, bo nie zabrakło wspólnej modlitwy, spotkań, radości i planów na przyszłość. Tutaj będziemy jeszcze wracać!


Pielgrzymka na Dolny Śląsk Zobacz galerię