WSD: Nowi słudzy Słowa Bożego

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WSD: Nowi słudzy Słowa Bożego

W Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, w uroczystość Świętego Józefa podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Piotr Filas SDS, alumni kursu III: kl. Krzysztof Biegun, kl. Stanisław Biegun, kl. Karol Koszyl, kl. Łukasz Kramek - przyjęli posługę lektora.

W kazaniu ks. Prowincjał wspomniał o odwadze trzech postaci: św. Józefa Oblubieńca NMP, Heleny Kmieć wolontariuszki zamordowanej w Boliwii i Michale Koterskim aktorze i satyryku.
Wprowadzenie w posługę lektora poprzedziły trzydniowe rekolekcje, które przeprowadził ks. Tadeusz Dobrowolski SDS z Wilkas. Temat rekolekcji to „Hojność i zagubienie”.
Klerycy, krocząc drogą zmierzającą do przyjęcia święceń kapłańskich na trzecim roku studiów, podejmują posługę lektora w zgromadzeniu liturgicznym, stając się sługami słowa. Posługa lektora to nie tylko odczytywanie Słowa Bożego podczas Mszy św. i nabożeństw, ale to przede wszystkim osobista troska alumnów, aby Słowo Boże było zawsze obecne w ich sercach. Lektor może też błogosławić pokarmy na stół wielkanocny w Wielką Sobotę.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kandydatach do kapłaństwa.


WSD: Nowi słudzy Słowa Bożego Zobacz galerię