Wrocław-Trzebnica: „Głupstwo Krzyża"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wrocław-Trzebnica: „Głupstwo Krzyża"

Andrzej Piaseczny śpiewał kiedyś: „i do południa, budzikom śmierć”. Patrząc na zaspane twarze kilkuset osób, które w sobotę 16 października o  godzinie 6.00 rano przybyły na plac katedralny we Wrocławiu, można było odnieść wrażenie, że wielu z nich w myślach nuciło właśnie tą piosenkę...

{[description]}

Gdyby ludzie ci przyszli na plac posiedzieć, wielu z nich pewnie po chwili by zasnęło i albo zamarzło albo obudziło się około 10. Na szczęście wszyscy zebrali  się po to, aby wyruszyć na pielgrzymkę i o godzinie 6.20 ponad 7000 osób, w tym 200 w „Grupie 8”, rozpoczęło wędrówkę do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy wyruszyła w tym roku pod bardzo aktualnym hasłem „Głupstwo Krzyża”.  Ksiądz Rafał, przewodnik salwatoriańskiej „Grupy  8”, starał się rozwinąć ten temat w konferencji, w której zwrócił uwagę między innymi na fakt, że często nie rozumiemy czym jest Krzyż i że warto się czasem zastanowić, co On naprawdę oznacza. O tym, że problem nie jest abstrakcyjny przekonali się sami pielgrzymi. Na pytanie brata Przewodnika „Czym jest dla Ciebie Krzyż?” wiele osób nie potrafiło od razu odpowiedzieć.

Jako że pielgrzymka jest czasem kiedy „Boga można znaleźć i nadwagę można zgubić” w „Grupie 8” tradycyjnie nie zabrakło atrakcji podczas postojów. W tym roku, oprócz „belgijskiego”, pielgrzymom udało się również zatańczyć poloneza.

Jak  zwykle na wysokości zadania stanęły wszystkie służby pielgrzymkowe. O radosną  atmosferę swoim wspaniałym śpiewem zadbała grupa muzyczna, a o bezpieczeństwo, ład i porządek zatroszczyła się niezmordowana grupa porządkowa.

Pielgrzymi do celu  dotarli około godziny 16.00. Zwieńczeniem wysiłku była Eucharystia, której przewodniczył, a także kazanie wygłosił, bp Andrzej  Siemieniewski. Po Mszy św. nadszedł czas pożegnań; wielu z umęczonych wędrówką żegnało się słowami: „Do zobaczenia w sierpniu!”. Tych, którzy nie wiedzą o co z tym sierpniem chodzi, zapraszamy do odwiedzenia strony: rms.sds.pl (zakładka „Pielgrzymka”). 

/RG/

OBEJRZYJ FILM

GALERIA